Bieg św. Mikołaja w Nowym Stawie.

Źródło: portalnaplus.pl
Bieg św. Mikołaja w Nowym Stawie.
Bieg św. Mikołaja jest częścią mikołajkowej zabawy pn. “Konwój św. Mikołaja”. Impreza odbędzie się 6 grudnia (sobota) na Rynku Kościuszki i wezmą w niej udział właściciele przyozdobionych świątecznie ciężarówek. Będą też występy artystyczne i stoiska gastronomiczne ze świątecznymi specjałami. Dochód z całej imprezy, także z opłat wpisowych do biegu, zostanie przeznaczony na Oddział Dziecięcy malborskiego szpitala. Więcej o tym przeczytasz tutaj: Nowy Staw. Będzie Konwój św. Mikołaja ze zbiórką na rzecz szpitala
Część biegowa rozpocznie się o godzinie 16 od rywalizacji dzieci. Dorośli wyruszą na około 5-kilometrową trasę ulicami miasta godzinę później. Już teraz wiadomo, że na starcie stanie 220 biegaczy, 60 miłośników marszów nordic walking i 80 dzieci. Te osoby będą oficjalnie sklasyfikowane w tabelach wyników.
Osoby, które zapiszą się na imprezę w drugim naborze, pobiegną lub przemaszerują dystans, otrzymają medal, ale ich wynik czasowy nie będzie oficjalnie podany w tabelach końcowych.
– Otworzymy dodatkowe zapisy dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć i wziąć udział w naszym wydarzeniu, lecz bez udziału w klasyfikacji open i wiekowych. Uczestnicy tej puli otrzymają jednak pełen pakiet mikołajkowych emocji: pamiątkowy medal, numer startowy i szansę na atrakcyjną niespodziankę w losowaniu – informuje Krzysztof Osijewski, dyrektor Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki.
Dzieci biorą udział w swojej rywalizacji za darmo, a każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal. Dorośli wpłacają opłatę startową w wysokości 50 złotych. Dochód zostanie przekazany na rzecz szpitala. Zapisy odbywają się – TUTAJ
Organizatorami biegu są: Urząd Miejski w Nowym Stawie, Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki, Stowarzyszenie Coolturalny Nowy Staw. Bieg jest współfinansowany ze środków województwa pomorskiego.
TERMIN I MIEJSCE:
- 06 grudnia 2025 roku w Nowym Stawie
- Dystans:
- ok. 5 km - dorośli
- ok. 100 metrów - dzieci
- Start i meta Biegu/Marszu (Rynek Kościuszki) trasa dostępna będzie na:
- FB Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki
- FB Reichard von Valdano
- zapisyvaldano.pl
- Trasa biegu i marszu będzie posiadać oznaczony każdy kilometr
PROGRAM IMPREZY:
- 14.00 - 16.00 Otwarcie Biura Zawodów
- 15:00 - Oficjalne otwarcie Imprezy przez organizatorów
- 15:05 - Konwój Mikołajkowy - Wjazd samochodów ciężarowych na Rynek Miasta - ciągniki
- 16:00 - Biegi towearzyszące dla dzieci
- 16.31 - Zamknięcie Biura Zawodów
- 16:25 - Rozgrzewka zawodników przed biegiem i marszem
- 17.00 - Start do biegu
- 17:01 - Start do marszu Nordic Walking
- 17:30 - Występy artystyczne, zumba dla każdego
- 17:30 - Wręczenie medali dla uczestników
- 18:00 - Zakończenie biegu oraz marszu NW
- 18:30 - Wizyta Św. Mikołaja
- 19:00 - Zakończenie imprezy