niedziela, 28 kwietnia 2024 08:29

Z Sulęczyna na Mistrzostwa Europy

KASZUBY. Polacy zajęli 4 miejsce. W niemieckiej miejscowości Wailblingen, odbyły się Mistrzostwa Europy Strażaków Ochotników Timbersports Series 2007.

Polska drużyna zmierzyła się z reprezentacjami 11 krajów europejskich i wywalczyła sobie wysokie, czwarte miejsce. Jak do tej pory jest to najwyższe osiągnięcie polskich strażaków od kiedy biorą udział w tego typu zawodach. W tegorocznych mistrzostwach wśród czwórki Polaków, znalazł się strażak mieszkający w Sulęczynie, Kazimierz Gliniecki.

Reprezentanci poszczególnych krajów, zmierzyli się między sobą w czterech konkurencjach: przerąbywaniu kłody leżącej oraz stojącej, skaczącej desce, cięciu piłą spalinową oraz piłą ręczną.  Reprezentującemu Pomorze, Kazimierzowi Glinieckiemu z Sulęczyna przypadła konkurencja cięcia drewna piłą ręczną, w której jest bezkonkurencyjny.

- Jestem bardzo zadowolony z udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy, ponieważ pierwszy raz uczestniczyłem w tak prestiżowych zawodach i bardzo cieszy mnie fakt, że nasza reprezentacja zajęła tak wysoką lokatę. Aby zająć miejsce na podium zabrakło nam jedynie10 sekund, jednak nawet czwarte miejsce to bardzo dobry wynik – mówi Kazimierz Gliniecki.

Aby zajmować się piłowaniem i cięciem drewna trzeba posiadać predyspozycje siłowe oraz zręcznościowe, wymaga to także wiele wysiłku i dokładności.