Malborczyków zaintrygowało zagospodarowanie terenów parkowych.
- Ciekawe co tam będzie – pytali o drewniane domki, które już w maju pojawiły się poniżej ul. Parkowej.
- Odbył się przetarg na zagospodarowanie tej części parku, co było wynikiem zgłaszanego zainteresowania tym tematem. Teren został przeznaczony do dzierżawy i wyniku przetargu na zagospodarowanie tej części parku na cele turystyczne wyłoniono dzierżawcę. Pomysłem na to miejsce jest stworzenie tzw. parku linowego – tłumaczy Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Będzie to kolejna atrakcja w naszym mieście. Uważam, że pomysł jest dobry. Zostanie zagospodarowany i uporządkowany teren zielony. Jest to wciąż żywy projekt, który wciąż się rozwija, póki co zaakceptowano część tego projektu. Na drzewach zostaną zamontowane liny w specjalnych osłonach, tak aby nie stanowiło to uszczerbku dla roślinności. W przyszłości będzie to stanowiło całość oferty rekreacyjnej, wraz z mającą tam funkcjonować mariną i zespołem basenów.
Sęk w tym, że ekipa pojawiła się w parku na długo przed rozstrzygnięciem wspomnianego przez włodarza przetargu, które wyznaczono na 25 maja. Czy zatem rzeczywiście szanse były dla każdego oferenta nieograniczone?
- Wcześniej teren został oddany w użyczenie na okres dwóch miesięcy, od 3 kwietnia do 3 czerwca, celem przygotowania formalnych spraw związanych z przyszłym przedsięwzięciem. Jest to procedura, w której podmiot planujący startować w przetargu może użyczyć teren i zacząć się
przygotowywać do inwestycji. Czyni to jednak na własne ryzyko, które polega na tym, iż jego oferta może przegrać w przetargu – mówi burmistrz.
Ewa Jewartowska i Katarzyna Wiśniewska, których oferta wygrała, mają do końca tygodnia przedstawić kompletny projekt zagospodarowania tego terenu.
- W przypadku jego akceptacji zostanie podpisana umowa dzierżawna na osiem lat. Warunki finansowe dzierżawy zostaną określone w umowie – informuje Andrzej Rychłowski.
Reklama
Najpierw budowa, potem przetarg na dzierżawę?
MALBORK. Spacerujący po parku mieszkańcy zauważyli realizowaną tam od początku maja inwestycję. Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, budowa rozpoczęła się na własne ryzyko przyszłych dzierżawców.
- Anna Szade
- 05.06.2009 00:00 (aktualizacja 15.08.2023 00:30)

Data dodania:
05.06.2009 00:00
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 13°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 3 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze