Tuż przy budynkach malborskiego szpitala rozpoczęły się prace ziemne pod plac budowy. Jest szansa, że już na wiosnę stanie tu stacja dializ i pierwsi pacjenci na miejscu skorzystają z zabiegów.
Nie wiadomo jeszcze ilu pacjentów z chorobami nerek skorzysta z dobrodziejstwa hemodializy w Malborku.
- Szczegółowych danych jeszcze nie mamy, ale wstępny rekonesans przeprowadzamy – mówi Ryszard Muc, kierownik spółki Centrum Dializa z Sosnowca, która właśnie zaczęła prace budowlane na terenie przyszpitalnego parku. - Na pewno wszyscy, którzy będą chcieli się leczyć, skorzystają – zapewnia.
Centrum Dializa zostało założone 9 lat temu, w 2001 rozpoczęto pierwsze dializy w Sosnowcu. Na dziś spółka posiada 32 stacje dializ w całym kraju, najwięcej jest na Śląsku. Tylko w tym roku ruszyło aż 9 stacji, kolejną ma być malborska – za kilka miesięcy.
Mam nadzieję, że już na wiosnę uda nam się uruchomić stację dializ z poradnią nefrologiczną – twierdzi Ryszard Muc.
Centrum się rozwija i bacznie przygląda potrzebom swoich pacjentów, stąd “dializa gościnna”. Polega to na połączeniu pobytu w atrakcyjnych zakątkach Polski z możliwością bezpłatnej dializoterapii w jednym z ośrodków Centrum. Również ważne jest, że spółka dowozi pacjentów na hemodializy. Pacjenci, którzy są zmuszeni dojeżdżać na zabiegi, już niedługo pojadą wygodnym, przestronnym, specjalnie przystosowanym autem.
Reklama
Wbito łopatę na budowie stacji dializ
MALBORK. To jest pewne: za kilka miesięcy będziemy mieli stację dializ. Pacjenci, którzy dziś jeżdżą wiele kilometrów na hemodializy, będą mieli przychodnię z lekarzem na miejscu.
- (iko)
- 29.10.2009 00:00 (aktualizacja 15.08.2023 12:14)
Data dodania:
29.10.2009 00:00
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 20°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 13 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze