środa, 17 grudnia 2025 16:54
Reklama

Pożegnanie lata na dwóch kółkach

W sobotę odbył się siódmy w tym roku rajd rowerowy zorganizowany przez Oddział Przewodnicki PTTK im. S. Dubyny w Malborku.
Pożegnanie lata na dwóch kółkach

- W imprezie wzięło udział kilkunastu zapalonych turystów-kolarzy z Malborka. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, a najstarszym... nie będziemy wypominać wieku. Trasa rajdu o długości ok. 50 km rozpoczynała się i kończyła w Malborku. Wiodła malowniczymi drogami Żuław i Powiśla. Na trasie odwiedziliśmy znaną chyba wszystkim leśną polanę przy leśniczówce Wilki a także zespół zabytkowych śluz w Białej Górze. Przez Pogorzałą Wieś i Kraśniewo wróciliśmy do Malborka. Pogoda dopisała mimo dwóch kilkuminutowych przelotnych deszczy, które tylko urozmaiciły rajd. Mimo to humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu - relacjonuje Bogdan Mąder, prezes Oddziału Przewodnickiego PTTK w Malborku.

Organizatorzy zapraszają już teraz na kolejną imprezę organizowaną przez Oddział PTTK - II Rajd Rowerowy "Śladami Polskich Inspektorów Celnych Wolnego Miasta Gdańska", który odbędzie się 7 września (sobota).

- Trasa będzie wiodła przez niektóre z miejsc związanych z historią bohaterskiej działalności polskich inspektorów celnych w latach 1920-1939, tj. w Malborku Kałdowie, Nowym Stawie i Szymankowie - zachęca Bogdan Mąder. - Zbiórka chętnych przy pomniku króla Kazimierza Jagiellończyka, ul. Kościuszki. Wyruszamy o godz. 10.

Dokładna trasa rajdu: Malbork - Kościeleczki - Tralewo - Nowy Staw - Trępnowy - Starynia -Szymankowo - Stogi - Kościeleczki - Malbork. Dystans ok. 35 km.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama