poniedziałek, 2 lutego 2026 02:39
Reklama
Reklama

Harcerze z nowym komendantem

Obradował Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy malborskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, podczas którego dokonano oceny działalności za czteroletnią kadencję oraz wybrano nowe władze.
Harcerze z nowym komendantem

Jak informują malborscy harcerze, podczas zjazdu ustępujący z funkcji komendanta hufca hm Ryszard Siekierski, dokonując analizy działalności, wskazał na systematyczny wzrost liczby drużyn zuchowych, harcerskich i wędrowniczych. A tym samym powiększającą się (aktualnie oscylującą wokół liczby 300) dzieci i młodzieży zachęconej do aktywnego wypoczynku i wszechstronnego rozwoju.

- Kładliśmy również nacisk na kształcenia młodej kadry, prowadzące do uzyskiwania uprawnień instruktorów-wychowawców – mówił hm Siekierski. - Podnosząc ich kwalifikacje, posiadamy ciągle odmładzaną kadrę budzącą zaufanie.

Miarą tego zaufania ma być m. in. duże zainteresowaniem rodziców organizowanymi obozami. O marce związku, zdaniem malborskich harcerzy, świadczy również ufność i finansowe wspieranie przez władze miasta i gmin wiejskich oraz powiatu wypoczynku dla dzieci i młodzieży oferowanego przez ZHP.

Malborski hufiec ZHP należy do najstarszych organizacji społecznych działających na ziemi malborskiej. Powstał w roku 1945, wspólnie z tworzącym się systemem szkolnictwa i krystalizowaniem nowego porządku. 70 rok działalności hufca był rokiem wytężonej pracy skierowanej na ten jubileusz.

Z dumą składamy meldunek o posiadaniu Sali Tradycji Hufca, gromadzącej eksponaty dokumentujące dokonania harcerskich pokoleń – podkreślają harcerze.

W 71 roku działalności na czteroletnią kadencję zostały wybrane władze hufca. Funkcję komendanta powierzono phm. Tadeuszowi Orzęckiemu, natomiast phm Emilia Zielińska, pwd Anna Burzacka i pwd Tomasz Papaj prowadzą harcerskie drużyny i zastępy pod nowym sztandarem hufca ZHP.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -18°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama