Zastanawiająca jest bezmyślność rodziców, którzy dopuszczają do tego, by ich 14-letnie dzieci niemal o północy szwendały się nie wiadomo gdzie. A już zupełnie nie do pomyślenia wydaje się fakt, że, gdy Straż Miejska przywozi do domu narąbaną jak ruski autobus 14-letnią dziewczynę, rodzice ten fakt bagatelizują. A tak właśnie było w tym przypadku.
15 stycznia, tuż po godzinie 23.00, podczas kontroli miejskiego amfiteatru funkcjonariusze wejherowskiej Straży Miejskiej zauważyli w krzakach trzy młode osoby: dwie dziewczyny i młodego mężczyznę. Wokół walały się puste puszki po piwie. Podczas legitymowania wyszło na jaw, że dwie 14-letnie dziewczyny oraz towarzyszący im mężczyzna są pijani. Jedna z nieletnich miała w wydychanym powietrzu 1,3 promila a druga 1,00 promil alkoholu. Towarzyszący im ponad dwudziestoletni mężczyzna miał aż 2,2 promila.
Obie dziewczyny są uczennicami jednego z wejherowskich gimnazjów. Odwieziono je do domu i przekazano rodzicom. Jedna z dziewcząt jest mieszkanką Gościcina. I rodzice tej właśnie dziewczyny całe zdarzenie bagatelizowali. A co takiego się stało? – dziwili się.
Na szczęście niewiele. A swoją drogą ciekawe, jak przebiegałaby dalej ta imprezka, gdyby nie interwencja Straży Miejskiej? Czym by się skończyła?
Sprawę przekazano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Wejherowie. Być może ten uświadomi rodzicom dziewczyn, na czym polega opieka nad dzieckiem.
Reklama
Narąbane czternastolatki - z piwkiem w krzakach
WEJHEROWO. Dwie 14-letnie gimnazjalistki i starszy o 10 lat ich znajomy urządzili sobie piwną libację w krzakach koło amfiteatru. A rodzice to zbagatelizowali.
- (ZH)
- 28.01.2008 00:03 (aktualizacja 04.08.2023 03:02)
Data dodania:
28.01.2008 00:03
Reklama
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 17°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 6 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze