Na zapowiadane jako światowej rangi wydarzenie zapraszają Roman Liebrecht, Adam Neumann i Jarosław Dymek. Impreza odbędzie się przy współorganizacji Fundacji Magdaleny Mroczkiewicz.
- Rekord polega na osiągnięciu najlepszego czasu w konkurencji przenoszenia lektyki na dystansie 1000 metrów na zabytkowym moście drogowym w Tczewie - wyjaśniają organizatorzy. - Grupa dziesięciu zawodników Strongman przenosić będzie lektykę o wadze 500 kilogramów. Taka próba podjęta zostanie po raz pierwszy na świecie. Udział w niej wezmą najlepsi polscy Strongmani, znani światowej publiczności zawodnicy, tacy jak: Jarosław Dymek, Sławomir Toczek, Tyberiusz Kowalczyk czy Ireneusz Kuraś.
Pomysłodawcom zależy na promocji nie tylko idei sportów siłowych, ale i historii regionu kociewskiego czy samego Tczewa.
- Miejsce bicia rekordu ma tu kluczowe znaczenie - zaznaczają. - Słynny, zabytkowy most drogowy w Tczewie wymaga prac renowacyjnych na szeroką skalę. Naszą ideą jest zwrócenie uwagi na znaczenie przywrócenia mu dawnej świetności jako historycznej wizytówki regionu.
Wydarzeniu, które odbędzie się 21 sierpnia (początek o godz. 14.15) towarzyszyć będzie Festiwal Sportów Siłowych Magic Granit Strong (Bulwar nad Wisłą), w ramach którego odbędą się pokazy Strongman i Siłowania na Ręce (Armwrestling), występy muzyczne oraz pokaz fitness.
Program imprezy
• występ zespołu muzycznego;
• konkursy dla dzieci;
• pokaz podopiecznych mistrzyni świata fitness - Aleksandry Kobielak;
• gość specjalny - polski piłkarz Sławomir Wojciechowski (były reprezentant Polski, w przeszłości zawodnik m.in. Bayernu Monachium);
• przejazd motocykli - tczewski klub Tornado;
• finał armwrestling - wręczenie medali i nagród;
• godz. 17.00 - Bicie Rekordu Guinnessa oraz ogłoszenie jego wyniku;
• pokaz Strongman oraz konkurencje z publicznością;
• koncert zespołu.
Reklama
Polscy strongmani podejmą na Moście Tczewskim próbę pobicia Rekordu Guinnessa
TCZEW. Tczewski most przez Wisłę stanie się wkrótce scenerią niezwykłego wydarzenia - polscy strongmani podejmą na nim próbę pobicia Rekordu Guinnessa w przeniesieniu 500-kilogramowej lektyki na dystansie 1000 m. Imprezie patronuje Portal Pomorza oraz Gazeta Tczewska.
- Opr. (KD)
- 09.08.2011 00:00 (aktualizacja 10.08.2023 13:40)

Data dodania:
09.08.2011 00:00
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 26°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 13 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze