Zbiórka odbyła się podczas koncertu charytatywnego Grażyny Łobaszewskiej, której towarzyszył zespół Ajagore. Pomysłodawcami imprezy, która odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11, byli: wicedyrektor szkoły, Lucyna Alberska oraz manager zespołu, Leszek Barwik. W podzięce za koncert chór szkolny zaśpiewał artystce kolędę „Oj maluśki, maluśki”.
Przypominamy, że „Na ratunek dzieciom w Kongo” to ogólnopolska akcja zorganizowana przez UNICEF. Zebrane w jej trakcie pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc najmłodszym mieszkańcom Demokratycznej Republiki Konga, w której trwa obecnie największy kryzys humanitarny od czasu II wojny światowej. Co minutę jedno dziecko umiera tam z powodu głodu i chorób. Wspierając akcję, pomocną dłoń wyciągnęło już wielu dobroczyńców z całej Polski.
A „Ludzie z duszą” to tytuł jednej z piosenek Grażyny Łobaszewskiej.
Pomóż i ty!
UNICEF Polska uruchomił specjalny numer SMS - 7245 (treść „UNICEF”), z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na program w Kongo (koszt SMS - 2 zł + VAT). Wpłaty dokonać można również na numer konta kampanii: 82 1020 1013 0000 0802 0121 0046.
Reklama
Dzieci z „Jedenastki” chcą wesprzeć rówieśników z Afryki
TCZEW. Tydzień temu pisaliśmy o tym w jaki sposób do akcji „Na ratunek dzieciom w Kongo” włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Tczewie. Pieniądze na organizowaną przez UNICEF ogólnopolską akcję zbierał w zeszłym tygodniu również Samorząd Uczniowski SP nr 11 w Tczewie.
- (KD)
- 26.01.2009 00:00 (aktualizacja 05.08.2023 06:18)

Data dodania:
26.01.2009 00:00
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 24°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 16 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze