sobota, 14 marca 2026 05:23
Reklama

Szkolna filharmonia

Atmosfera na widowni panowała niczym w filharmonii. W czasie koncertu dzieci poznały wszystkie instrumenty smyczkowe w orkiestrze ich historię i tajemnice.
Szkolna  filharmonia

„Najmłodsi Tczewianie poznali Orkiestrę Kameralną Progress”

Z inicjatywy TMZT, Orkiestry Kameralnej Progress pod dyrekcją Szymona Morusa oraz CKiS rozpoczął się cykl koncertów edukacyjnych „Otwieramy bramy muzyki”. Pierwsze spotkanie pt. „Poznajemy orkiestrę” odbyło się - jak już informowaliśmy (Bramy muzyki zostały otwarte) - 18.10 br. w CKiS.

Pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez dyrekcję i nauczycieli szkół podstawowych nr 2, 10, 11 oraz Szkoły Specjalnej, którym zaproponowano udział w tym przedsięwzięciu. Salę koncertową wypełniły po brzegi dzieci w strojach galowych z klas I i II. Atmosfera na widowni panowała niczym w filharmonii. W tym miejscu należą się podziękowania i gratulacje nauczycielom młodych słuchaczy, którzy z wielką kulturą i zafascynowaniem uważnie słuchali prowadzonej z wielkim znawstwem gawędy Barbary Żurowskiej-Sutt.

W czasie koncertu dzieci poznały wszystkie instrumenty smyczkowe w orkiestrze ich historię i tajemnice, oraz zwyczaje panujące na estradzie i widowni a także utwory kompozytorów, których zna cały świat: Vivaldiego, Mozarta, Straussa.

Nie zabrakło dobrej zabawy gdy dzieci odpowiadały na pytania, próbowały dyrygować czy też żywiołowo biły brawo w rytm tańca rumuńskiego Beli Bartoka kończącego spotkanie niemal jak wytrawna widownia w Wiedniu na koncercie noworocznym.

Organizatorom projektu należą się gratulacje za pomysł i realizację.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

piku 23.10.2012 19:45
to była gratka dla Dzieciaków, gratuluje i czekamy na więcej

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama