czwartek, 18 grudnia 2025 11:28
Reklama

Samborzanie pokazali charakter - na koniec zwycięstwo nad wiceliderem

Szczypiorniści Latochy Sambora w ostatniej kolejce II ligi w tym sezonie pokonali na wyjeździe w Gryfinie wicelidera Energetyka 32:29. Ostatecznie tczewianie zajęli na mecie rozgrywek 11. miejsce.
Samborzanie pokazali charakter - na koniec zwycięstwo nad wiceliderem

Do dalekiego Gryfina tczewski zespół pojechał ósemką zawodników. Gospodarze to wicelider, jednak już bez szans na wyprzedzenie pierwszego AZS UKW Bydgoszcz. Mecz lepiej zaczęli gospodarze. Po 13 minutach Energetyk prowadził 6:3, a kilka minut później 9:4. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do tczewian, którzy przez dziesięć minut zdobyli 8 bramek, tracąc cztery. gospodarze prowadzili do rpzerwy, ale nieznacznie 14:13. Początek drugiej połowy wyrównany - od 35 minuty coraz lepiej grał Latocha Sambor i objął prowadzenie 19:17, gospodarze w 45 minucie doprowadzili do remis 22:22. Potem od 45 minuty nastąpił przełomowy w meczu okres 7 minut, w którym 5 bramek z rzędu zdobyli tczewianie doprowadzając do najwyższej przewagi 27:22. Zryw Energetyka w końcowych dwóch minutach przyniósł gospodarzom jedynie zniwelowanie rozmiarów porażki. ostatecznie samborzanie wygrali 32:29. Zwycięstwo zaskakujące, ale w pełni zasłużone dla walczącego ambitnie zespołu z jednym rezerwowym na ławce. W tczewskiej ekipie wszyscy zasłużyli na pochwały, ale szczególnie wyróżnił sie Mateusz Szupiluk, który zdobył 9 bramek z czego 7 w drugiej połowie.
Mistrzostwo rozgrywek zdobyli bydgoszczanie, którzy w barażach będą jeszcze walczyć o awans do I ligi. Godne pochwały i satysfakcji zwycięstwo Latochy Sambora z wiceliderem nie poprawiło sytuacji tczewskiego zespołu w tabeli. Drużynę Tomasza Śmiełowskiego z pewnością stać było na wyższą lokatę niż jedenasta.

Energetyk Gryfino - Latocha Sambor Tczew 29:32 (14:13)
Latocha Sambor
: Lewandowski - Szupiluk 9, Jędryszek 5, Daszek 5, Chyła 4, Wasilewski 4, Jastrzębski 3, Latocha 2.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: 3°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama