poniedziałek, 15 grudnia 2025 15:30
Reklama

Da Vinci i Caravaggio w Tczewie? Tak. Przyjdź do Fabryki Sztuk

By zobaczyć niektóre płótna Leonardo da Vinci, Pietera Bruegela czy Caravaggio nie trzeba jeździć po świecie i płacić za wstęp do muzeów.  Wystarczy zajrzeć do Fabryki Sztuk w Tczewie.
Da Vinci i Caravaggio w Tczewie? Tak. Przyjdź do Fabryki Sztuk

Tam prezentowana jest wystawa malarstwa i grafiki Henryka Kudzio. To prawdziwe odkrycie, bo może mało kto wie, ale artysta mieszka w Tczewie i o jego malarskiej pasji wiedzieli nieliczni, tak jak ks. prałat Piotr Wysga, który jego obrazy oglądał w mieszkaniu twórcy. Henryk Kudzio uczestniczył w licznych wystawach międzynarodowych: Bardford w Anglii, Darmstadt w Niemczech, w Danii, w Paryżu we Francji czy Florencji we Włoszech. W Polsce wystawiał m.in. w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Teraz po raz pierwszy można dopracowane pod każdym względem prace, kopie słynnych obrazów wielkich mistrzów dawnego malarstwa, takich jak: Leonardo da Vinci, Piotr Bruegel starszy, Hieronim Bosch, Vermeer czy też Caravaggio, obejrzeć w Tczewie. Na ekspozycji są również autorskie grafiki artysty.(...)

Więcej na ten temat znajdziesz w papierowym wydaniu Gazety Tczewskiej!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama