KWIDZYN. Mimo wejścia w ubiegłym roku ustawy, która umożliwia przekazywanie samorządom budynków dworcowych, PKP nie zgodziło się na podarowanie dworca w Kwidzynie. Powodem jest odmienna od władz miasta interpretacja przepisów.
(jk)
30.04.2011 00:00
(aktualizacja 15.08.2023 16:14)
Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna, uważa, że przepis daje możliwość przekazania obiektu. Potwierdza to dokument, który z sejmu przywiózł poseł Jerzy Kozdroń.
- Pan poseł przywiózł opinię Biura Analiz Sejmowych. Wynika z niej, że na podstawie ustawy uchwalonej w ubiegłym roku można będzie przekazać nam dworzec. Innego zdania są władze PKP. Twierdzą, że ustawa jest mało precyzyjna. Dokument został wysłany do dyrekcji PKP w Gdańsku. Poza tym poseł Jerzy Kozdroń zobowiązał się, że zajmie się nowelizacją tej ustawy, aby wykluczyć możliwość interpretowania jej zapisów w różny sposób - wyjaśnia Andrzej Krzysztofiak.
Burmistrz Kwidzyna ma nadzieję, że po wielu latach starań zaniedbany budynek dworca PKP trafi wreszcie w ręce samorządu. Wówczas podjęte zostaną decyzje o jego zagospodarowaniu.
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
juzek
12.05.2011 19:41
;p
najlepszy jest ten niemiecki czarny orzeł na szczycie dworca:D
eva
08.05.2011 13:10
PARODIA
Do potrzeb zdjęcia to Panowie Strażnicy stanęli żeby być utrwalonym na zdjęciu i jak bardzo troszczą się o budynek,ale stanęli tylko na zewnątrz ponieważ do środka boją się wejść.Druga uwaga to taka,że artykuł został umieszczony 30 kwietnia i do dziś żadnego nowego nie ma,czyżby w mieście przez tydzień nic się nie wydarzyło?Śmiechu warte-aż się rzygać chce wchodząc na portal pomorza.
danny
06.05.2011 12:48
do kaowiec
O czym ty mówisz,ja tylko piszę jak jest.Pokaż mi SM popołudniu gdzieś na osiedlach itd.Zrobią dwie rundy autami i to wszystko,lub zwrócą uwagę jak idzie ktoś z kundelkiem bez smyczy czy obroży.
askka
05.05.2011 16:45
Na temat dworca to nawet brak słów
Jak może wyglądąć dworzec zabytkowy w 21wieku ????????? Gdzie są rozkłady jazdy -horror,gdzie kasy;na Białorusi na dworcu jest dworzec! Jedzcie zobaczyć dworzec zabytkowy we Lwowie luksus A TAM NIE MA unii eurpopejskiej Ale żyjemy w dzikim kraju ogłupianym przez media i polityków pilnujących własnych koryt!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
kaowiec
05.05.2011 12:34
do danny
zadzwoń do sm to Ci odpowiedzą
danny
04.05.2011 16:49
do kaowiec
Praca,a siedzienie to jest różnica.
Zresztą co ty nazywasz pracą.
danny
04.05.2011 16:43
do kaowiec
Praca,a siedzienie to jest różnica.
Zresztą co ty nazywasz pracą.
kaowiec
04.05.2011 13:27
do danny
nie pracowałbyś za taką kase jaką zarabiają w SM
niecierpliwy
01.05.2011 18:09
Ruina
A co na to Nadzór budowlany i Straż Pożarna Konserwator zabytków.Może trzeba by było po prostu zmusić kolej do remontu lub w przeciwnym razie zamknąć budynek dworca.
danny
30.04.2011 10:55
no tak
super że chociaż Straż Miejska jest na fotce,bo na ulicy rzadko ich widać.A kasa leci.
pasażer
30.04.2011 03:59
Pociągów nie ma
ale dworzec jest.Taka polska codzienność.
Napisz komentarz
Komentarze