- Nasze miasto reprezentowali: Krzysztof Kamiński, Artur Wiśniewski, Bogdan Mielczarek, Adam Kamiński, Zbigniew Hejnowski, Władysław Borucki, Zbyszek Kozłowski i Dariusz Łaszcz. W eliminacjach nasz zespół zmierzył się z czterema drużynami litewskimi i dwoma łotewskimi. W sześciu meczach odnotowaliśmy cztery zwycięstwa, zajmując drugie miejsce w grupie za Kaisiadorys i awansując do finałowej szóstki. Tam rozgrywano mecze w dwóch grupach trzyzespołowych. Kwidzyn pokonał Kowno 13-10 i uległ drużynie gospodarzy Elektronai 11:13. Drugie miejsce dało nam możliwość walki o trzecie miejsce. Los zetknął naszą drużynę ponownie z niepokonanym rywalem z eliminacji - Kaisiadorys. Chęć rewanżu za porażkę w eliminacjach sprawiła, że ten pojedynek był niezwykle zacięty i niezwykle udany dla naszych zawodników. Choć prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę i żadna drużyna nie mogła odskoczyć na więcej niż jeden punkt, to decydujące słowo należało do naszych. Rzutem na taśmę, przy stanie 12:12, zdobyty został przez nas finałowy punkt – relacjonuje Adam Kamiński, prezes kwidzyńskiego stowarzyszenia.
W finale Warszawa rozgromiła Elektronai 13:5. Złoto i brąz zdobyli więc polscy zawodnicy.
- Po turnieju odbyła się typowo litewska biesiada. Wszyscy mogli spróbować specjałów litewskiej kuchni. Była pyszna zupa gulaszowa, a potem dania ziemniaczane i mączne opanowały stół. Były bliny z gęstą śmietaną, cepeliny polane skwarkami, zapiekane babki ziemniaczane z mięsem i żeberkami, a na obiad gotowane świńskie uszy z uprażonym grochem. Z przekąsek "tylko dla odważnych" były suszone ryby i różne owoce morza – twierdzy Adam Kamiński.
Zawodnicy Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Bocce i Bowlingu 6 września wystartują w XIV Mistrzostwach Polski w bocce na piasku. Zawody odbędą się w Kwidzynie.
Reklama
Rzucali kulkami na Litwie
KWIDZYN. Z brązowym medalem wrócili zawodnicy Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Bocce i Bowlingu z międzynarodowego turnieju na Litwie. Do udział w zawodach zostali zaproszeni już po raz trzeci przez Litewską Federację Bocce. Turniej odbył się w miejscowości Elektronai. Potyczki przedfinałowe odbywały się m.in. w Trokach.
- (jk)
- 25.08.2008 00:00 (aktualizacja 20.08.2023 04:44)

Data dodania:
25.08.2008 00:00
PRZECZYTAJ!
Przejdź do kategorii
Edukacja Wypad do miasta Atrakcje Ekologia Wiadomości Społeczeństwo Sport Kultura Gospodarka Inwestycje Ogłoszenia Video Turystyka Felieton Rolnictwo Na sygnale Historia Zdrowie COVID-19 Gdzie się zbadać na COVID-19 #PomagaMY Historia Pomorza Trójmiasto i okolice Pomorze Norda Kaszuby Kociewie Żuławy i mierzeja Powiśle Elbląg i okolice Blogi Polityka Artykuł Sponsorowany PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE ZOBACZ! POLECANE Muzea Izby Pamięci Wystawy Rozrywka Ważne w kalendarzu Dobre rady Wybory Parlamentarne '2023
Reklama
Reklama
Temperatura: 19°C Miasto: Gdańsk
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 10 km/h
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rol
Treść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.
Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniu
Autor komentarza: Bob sanders
Treść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?
Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kina
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogach
Treść komentarza: To szkoda że zamykają kino
Źródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!
Autor komentarza: Agnieszka
Treść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa.
Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.
Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze