czwartek, 18 grudnia 2025 13:53
Reklama

Nowe stawki za usunięcie auta. Wyjść przynajmniej na zero

Nowe opłaty będą obowiązywały za usunięcie i przechowanie pojazdów usuniętych z drogi oraz prowadzenie parkingu strzeżonego na który trafią. Opłaty dotyczą pojazdów, które utrudniają ruch lub stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników.
Nowe stawki za usunięcie auta. Wyjść przynajmniej na zero

Zgodnie z przepisami do pokrycia kosztów powstałych w wyniku odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi zobowiązany jest właściciel. Usuwanie pojazdów oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla pojazdów usuniętych z dróg jest zadaniem własnym powiatu.

- Na każdy rok kalendarzowy minister finansów ogłasza maksymalne stawki opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdów usuniętych z drogi. Powiat wyłania w drodze przetargu podmiot, który w imieniu starostwa wykonuje te czynności. Firma zmieniła stawki, które obowiązywały w 2011 roku, dlatego abyśmy nie ponosili strat i wychodzili przynajmniej na zero musimy ustalić nowe – wyjaśnia Jerzy Godzik, starosta kwidzyński.

Rada powiatu podjęła już decyzję w tej sprawie. Usuwaniem pojazdów z dróg w powiecie kwidzyńskim oraz prowadzeniem strzeżonego parkingu na które trafiają pojazdy z dróg zajmuje się firma Gabryś z Gardei.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 4°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama