piątek, 19 grudnia 2025 15:37
Reklama

Zakończono budowę wodociągu

Wybudowanie około 10 km odcinka wodociągu w Pułkowicach i Borowym Młynie zakończyło proces podłączenia poszczególnych wsi do gminnej sieci. W Pułkowicach rurociąg dotarł do 18 gospodarstw, natomiast w Borowym Młynie jest to około 25 gospodarstw. Dzięki zakończonej inwestycji cała gmina Ryjewo ma już dostęp do bieżącej wody.
Zakończono budowę wodociągu

-Wodociąg został już odebrany – wyjaśnia Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo. – Przeprowadzone zostały również wszystkie badania ciśnieniowe, a woda została przebadana przez Sanepid. Większość mieszkańców złożyła już także dokumenty niezbędne do przyłączenia poszczególnych domostw do istniejącej sieci. Pozostanie zatem już tylko sprawa przyłączy indywidualnych, co pozostaje w gestii poszczególnych mieszkańców. Z tego co wiem niektórzy skorzystali jednak z usług firmy, która budowała wodociąg, więc w ich przypadku pozostaje tak naprawdę kwestia wpięcia do sieci i założenia wodomierza.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama