Do fazy półfinałowej awansowali faworyci.
W zmiennych warunkach pogodowych przyszło rywalizować zawodnikom w tegorocznej edycji Pucharu Polski w piłce nożnej plażowej. Piękne słońce, które przywitało zawodników pozytywnie wpłynęło na pierwsze mecze turnieju.
Mecz otwarcia pomiędzy Hotelem Continental Krynica Morska a Vacu Activ Słupsk był dramatyczny i pasjonujący. Pierwszą tercję wygrali zdecydowanie zawodnicy z Krynicy Morskiej i było 3:0, potem do frontalnych ataków przystąpiła drużyna Vacu Activ i po drugiej odsłonie było 4:3 dla słupszczan. Przez długi czas utrzymywał się remis, ale najwięcej emocji dostarczyła końcówka spotkania. Prowadząc 6:4 drużyna Vacu Activ dała sobie strzelić bramkę kontaktową. Hotel Continental atakował zaciekle i w ostatniej minucie miał szansę na wyrównanie, jednak przestrzelony rzut karny spowodował, że przegrali mecz otwarcia 6:5. Zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobre wrażenie zostawiła po sobie drużyna KS Piórkowscy. Wicemistrzowie Polski w składzie z kilkoma Brazylijczykami grali pięknie i efektownie. W dwóch spotkaniach stracili tylko 2 bramki a sami zaaplikowali rywalom 20. Po raz kolejny w tych spotkaniach błysnął Daniel Souza, który zaliczył osiem trafień.
Najwięcej emocji wzbudził jednak mecz Grembach Łódź i Hurtap Mat Łęczyca. Drużyna z Łęczycy okazała się godnym rywalem dla łodzian i przez długi czas prowadziła. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Hurtap grający bardzo dobrze przez całe spotkanie wyszedł na prowadzenie 4:3, w ostatniej minucie meczu. Grembach postawił wszystko na jedną kartę i po mocno kontrowersyjnym karnym doprowadził do wyrównania. Nie obyło się bez wielkich nerwów. Z powodu ostrych protestów sędzia pokazał czerwoną kartkę jednemu z zawodników z Łęczycy. Osłabieni brakiem jednego zawodnika gracze Hurtapu nie dali radę w dogrywce i przegrali 7:4. Ta porażka wyraźnie wpłynęła na postawę graczy z Łęczycy w ostatnim spotkaniu. W meczu ostatniej szansy przegrali z Hotelem Continental Krynica Morska przegrali 5:2 i odpadli z dalszej rywalizacji. Kolejny dobry turniej notują zawodnicy ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza, którzy mimo porażki w pierwszym meczu awansowali do półfinałów. Puchar Polski jak na razie bez niespodzianek.
Skład półfinałów jest dokładnie taki sam jak podczas Mistrzostw Polski, które odbywały się na początku lipca. Wszyscy są ciekawi czy KS Piórkowscy zrewanżują się Grembachowi Łódź za Mistrzostwa Polski i zdobędą upragniony puchar. Czy Hotel Continental Krynica Morska i ETA Zagłębie Dąbrowa Górnicza sprawią niespodziankę. Odpowiedź poznamy jutro na Letnim Stadionie Gdańsku Stogach.
Wyniki sobotnich spotkań:
Hotel Continetal Krynica Morska – Vacu Activ Słupsk 5:6
Strzelcy bramek: Paweł Friszkemut x4, Bartłomiej Piechnik x1 - Daniel Baran x5, Adam Bogacz x1
KS Piórkowscy Dmosin – Sport Pub Rapid Lublin 10:0
Strzelcy bramek: Daniel Souza x4, Jakub Jesionowski x2, Piotr Klepczarek x3, Pedro Andrade,
Grembach Łódź - Wodomex Bojano 7:1
Strzelcy bramek: Witold Ziober x4, Rafał Mordon x2, Bogusław Saganowski – Łukasz Dempc
Eta Zagłębie Dąbrowa Górnicza – Hurtap Mat Łęczyca 3:5
Strzelcy bramek: Karol Gołębiowski x2, Radomir Kowalski - Paweł Kamiński x2, Tomasz Lenart, Michał Marciniak, Robert Czekalski
Vacu Activ Słupsk – KS Piórkowscy Dmosin 2:10
Strzelcy bramek: Michał Podedworny, Adam Bogacz - Daniel Souza x4, Rafael Amorim x2,Jakub Jesionowski x2, Pedro Andrade, Piotr Klepczarek
Emocjonujący Puchar Polski w piłce plażowej
GDAŃSK. W sobotę rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Polski w piłce nożnej plażowej. Najlepsze 8 drużyn Polski rywalizowały na Letnim Stadionie w Gdańsku. Najwięcej emocji wzbudził mecz Grembach Łódź i Hurtap Mat Łęczyca
- 14.08.2011 00:00 (aktualizacja 10.08.2023 13:40)

Reklama






Napisz komentarz
Komentarze