niedziela, 14 grudnia 2025 00:15
Reklama

Stadion Rugby w Gdyni z najnowocześniejszym systemem wideo nadzoru

GDYNIA. 58 kamer z systemem monitoringu wizyjnego wyposażonym w zaawansowane funkcje analityczne pozwoli skutecznie nadzorować trybuny nowego Narodowy Stadion Rugby, który zostanie otwarty 14 lutego. Na inaugurację stadionu drużyna RC Arka zagra z Reprezentacją Polski.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza w niedzielę (14 lutego) na uroczyste otwarcie Narodowego Stadionu Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego. Początek – godz. 17.00.  Na inaugurację stadionu drużyna RC Arka zagra z Reprezentacją Polski.
Na mecz rugby tego dnia wstęp oczywiście wolny. Organizatorzy radzą się ciepło ubrać, choć zapewniają gorącą grochówkę i herbatę, a z dodatkowych atrakcji - sztuczne ognie!

Stadion rugby w Gdyni to pierwszy w Polsce profesjonalny obiekt sportowy zbudowany z myślą o uprawianiu rugby, a także jeden z najnowocześniejszych w Europie.
Nowy obiekt pozwoli na organizację nie tylko zawodów rugby, ale również piłki nożnej czy futbolu amerykańskiego. Stadion będzie areną zarówno rozgrywek ligowych, jak i największych wydarzeń sportowych, również o randze międzynarodowej.
Inwestycja to kolejne, niezwykle istotne ogniwo gdyńskiego Forum Sportu, w skład którego wchodzą Hala Sportowo-Widowiskowa i obiekty Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a już niedługo również nowoczesny stadion piłkarski.

* * *
Narodowy Stadion Rugby w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego 10 administrowany przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji jest pierwszym stadionem z najnowocześniejszym w Polsce systemem wideo nadzoru
58 kamer z systemem monitoringu wizyjnego wyposażonym w zaawansowane funkcje analityczne pozwoli skutecznie nadzorować trybuny nowego stadionu, który zostanie otwarty 14 lutego 2010 roku. Taka instalacja zapewnia osiągnięcie pełnego oglądu stadionu umożliwiającego szybką reakcję odpowiednich służb w razie podejrzanych zachowań kibiców. Umożliwia też szczegółową analizę zarejestrowanego materiału wideo, pozwalającą na przygotowanie materiałów dowodowych zgodnie z najnowszym rozporządzeniem o rejestracji imprez masowych i identyfikacji ich uczestników. System dostarczyła spółka ISM EuroCenter S.A., a zainstalowała go firma AMB 24 z Gdyni.
Zainstalowana na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni otwarta platforma IP HD Avigilon Control Center z  kamerami mega pikselowymi nadzoruje przebieg imprezy w niespotykany dotąd w Polsce sposób i umożliwia rozbudowę systemu w przyszłości. System pozwala na:

•    obserwowanie i rejestrowanie wszystkich zdarzeń na trybunie i w otoczeniu stadionu  minimalizując błędy w detekcji zdarzeń przez operatorów systemu telewizji przemysłowej
•    kontrolę biometryczną twarzy uczestników imprezy masowej – w połączeniu z systemami kart kibica lub jako niezależny samodzielny moduł
•    dokładne prześledzenie przebiegu zdarzeń na wideo zarejestrowanym z bardzo dużą rozdzielczością, co umożliwia oglądanie „klatka po klatce” oraz detekcję zdarzeń „post factum” .

Systemy kontroli dostępu, monitoring wizyjny, kamery najnowszej generacji, systemy analizy wideo, czujki ruchu, dźwiękowe systemy ostrzegania – połączone inteligentną platformą do zarządzania bezpieczeństwem technicznym to propozycja ISM EuroCenter S.A. dla stadionów. Zintegrowany system zabezpieczenia daje możliwość nie tylko wszechstronnego zabezpieczenia imprez sportowych, ale dzięki otwartej platformie Avigilon potrafi podpowiedzieć reakcje lub sam zareagować w określonej sytuacji zagrożenia aktywując konieczne działania, czy powiadamiając odpowiednie służby.
Zaawansowane technologicznie systemy do inteligentnego zarządzania bezpieczeństwem oferowane przez spółkę ISM EuroCenter S.A. (Intelligent Security Management EuroCenter S.A.) tworzone są w oparciu o innowacyjne oprogramowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest skuteczny nadzór nad systemami bezpieczeństwa, w których skład wchodzi ciągle zwiększająca się liczba, coraz bardziej złożonych  źródeł informacji.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

ggedbb 31.03.2012 06:29
p3zawx <a href="http://elxycxppmsih.com/">elxycxppmsih</a>, [url=http://jvzlclwyodgc.com/]jvzlclwyodgc[/url], [link=http://xlhyngmytmod.com/]xlhyngmytmod[/link], http://jqxleiyxjffk.com/

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama