piątek, 5 grudnia 2025 18:42
Reklama

Kolosy. Na szlaku odkrywczej przygody, nieprzetartymi ścieżkami

GDYNIA. XII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbyło się w Gdyni. Jest to największa podróżnicza impreza w Polsce i jedna z największych na świecie.
Organizujący spotkania Urząd Miasta w Gdyni przygotował ponad 2 tys. miejsc dla publiczności i przegląd najważniejszych polskich wypraw i wydarzeń eksploracyjnych ostatniego roku. Odbyło się ok. 80 prelekcji osób, które, jak twierdzi znany speleolog i badacz Maciej Kuczyński, "porzuciły swój dom i bezpieczne życie, aby wyruszyć na szlak odkrywczej przygody, nieprzetartymi ścieżkami, otwierać przed nami nowe światy i wytyczać nowe granice możliwości człowieka".

Każdy dzień poświęcony był innej tematyce, piątek to Dzień Wody, sobota - Dzień Podróży i Wyczynu, a niedziela to Dzień Gór i Kolosów. W piątek m.in. o swoich samotnych rejsach dookoła świata opowiedzą Natasza Caban, Joanna Pajkowska i Marta Sziłajtis-Obiegło.
Sobotni Dzień Podróży i Wyczynu poprowadził Jasiek Mela. W programie m.in. relacja z pierwszych etapów dwuletniej sztafety "Afryka Nowaka" oraz z przeprawy Piotra Strzeżysza przez Kirgizję. W niedzielę była mowa o alpejskim maratonie, czyli dwanaście samotnych wejść na czterotysięczniki w ciągu zaledwie miesiąca.

Organizatorzy przygotowali konkursową wystawę zdjęć Fotoglob a także wystawę "Uśmiech Świata" Elżbiety Dzikowskiej - gościa specjalnego spotkań. Pokazom zdjęć i filmów towarzyszyły m.in. seminarium dla osób podróżujących z małymi dziećmi, salon mediów podróżniczych oraz targi sprzętu i odzieży. (Interia.pl)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
mgła

Temperatura: 5°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama