wtorek, 10 lutego 2026 06:04
Reklama
Reklama
Reklama

Kaszubskie atrakcje turystyczne najlepsze na Pomorzu

POMORZE. Grupa partnerska „Poznaj serce Kaszub” ma najlepszy pomysł na produkt turystyczny w woj. pomorskim– tak orzekła kapituła konkursu „Turystyka – wspólna sprawa”. Jednym z celów konkursu było stymulowanie aktywności środowisk lokalnych, aby powstały nowe produkty turystyczne, podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu.
Kaszubskie atrakcje turystyczne najlepsze na Pomorzu

W nagrodę grupa zaprezentuje swój produkt turystyczny o nazwie „Cztery pory roku na Kaszubach” na stoisku podczas tegorocznej edycji targów Tour Salon w Poznaniu. Laureaci otrzymają ponadto większe dofinansowanie wydania materiału promującego efekty ich działalności wśród potencjalnych klientów.
Ogólnopolski konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Turystyka – wspólna sprawa”. Wyłonił 16 wojewódzkich laureatów. Kapituła oceniła pomysły na produkty turystyczne powołane do życia przez regionalne grupy partnerskie działające w ramach projektu. Ocenie podlegały także same grupy – jednym z celów konkursu było bowiem stymulowanie ich aktywności.
Przy ocenie zgłoszeń konkursowych brane były pod uwagę następujące czynniki: liczba podmiotów działających w grupie partnerskiej, formy współpracy członków grupy, liczba atrakcji oferowanych przez produkt turystyczny, stopień wykorzystania tych atrakcji oraz ocena wykorzystania narzędzi promocji produktu. – Cieszy nas fakt, że w wyniku realizacji projektu „Turystyka wspólna sprawa” powstały w regionach liczne grupy partnerskie, które rozwijają aktywną działalność. Efektem tej aktywności są nowe produkty turystyczne, podnoszące atrakcyjność turystyczną regionów
– powiedział Zygmunt Kruczek, prezes Polskiej Federacji Pilotażu i Przewodnictwa, przewodniczący Kapituły Konkursu „Turystyka – wspólna sprawa”.
O zwycięstwie grupy „Poznaj serce Kaszub” zadecydowały oferowane przez nią oryginalne atrakcje turystyczne, takie jak zwiedzanie domu do góry nogami, przejażdżka wozem drabiniastym czy wejście na wieżę widokową na szczycie Wieżyca. Popularna jest również rozległa sieć znakowanych szlaków rowerowych i pieszych oraz ścieżek edukacyjno-dydaktycznych przechodzących przez tereny Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Rezerwatu „Szczyt Wieżyca”. W trakcie wycieczek po Kaszubach przewodnicy przybliżać będą turystom kulturę kaszubską poprzez promowanie folkloru, strojów ludowych, obyczajów i tradycji.
Zwycięską grupę partnerską tworzą samorządy, przedsiębiorstwa i organizacje wspierające rozwój turystyki z terenu powiatów kościerskiego i kartuskiego. – Nagroda w tym konkursie to zwieńczenie wielu miesięcy wspólnej pracy kaszubskich samorządów, przedsiębiorstw i stowarzyszeń. Nieocenione stały się kontakty nawiązane podczas szkoleń organizowanych w ramach projektu. Nagroda ta zmobilizuje nas do urozmaicenia oferty turystycznej, którą kierujemy do osób odwiedzających Kaszuby Środkowe – powiedziała Beata Jankowska ze Starostwa Powiatowego w Kościerzyne, lider zwycięskiej grupy partnerskiej „Poznaj serce Kaszub”.

Grupa „Poznaj serce Kaszub” zaprezentuje się na największym stoisku podczas tegorocznej edycji targów Tour Salon w dniach 24-27 października w Poznaniu. Otrzyma ponadto dofinansowanie wydania materiału promującego tworzony produkt turystyczny.
„Turystyka – wspólna sprawa” to największy projekt szkoleniowo-doradczy dla branży turystycznej
w Polsce. Bierze w nim udział ponad 130 grup partnerskich, które stworzyły łącznie ponad 200 produktów turystycznych na terenie całego kraju.
***
Projekt „Turystyka – wspólna sprawa” objęty jest patronatem marszałka województwa pomorskiego. Partnerami projektu w województwie pomorskim są m.in.: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Gdańska Organizacja Turystyczna, PBP Orbis Sp. z o.o., Lokalna Organizacja Turystyczna Bory Tucholskie, Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kwidzyńskiej, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, Stowarzyszenie Turystyczne Ziemia Wejherowska, Fundacja Partnerstwo dla Słupi.
***
Ogólnopolskimi patronami projektu „Turystyka – wspólna sprawa” są: Polska Organizacja Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Polska Federacja Pilotażu i Przewodnictwa oraz Rada Krajowa Izb Turystyki.
***
Partnerem konkursu „Turystyka - wspólna sprawa” są Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2007 organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: -9°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama