Jak informuje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego, wojewoda Ryszard Stachurski wręczył dziś Dariuszowi Chmielewskiemu dokument powołujący na stanowisko Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, z dniem 1 listopada br.
Wcześniej kandydaturę - wyłonioną w postępowaniu konkursowym - zaakceptował Generalny Konserwator Zabytków, który w myśl ustawy o ochronie zabytków i opiece nad nimi musi wyrazić zgodę na powołanie.
Dariusz Chmielewski ma 40 lat. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych o kierunku ochrona dóbr kultury w zakresie konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W przeszłości zatrudniony był na stanowisku Inspektora Wojewódzkiego w Państwowej Służbie Ochrony Zabytków w Toruniu. Pracował w biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Był pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdańska ds. odbudowy kościoła Św. Katarzyny po pamiętnym pożarze. Prowadził również działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony zabytków.







Napisz komentarz
Komentarze