sobota, 20 grudnia 2025 10:25
Reklama

Razem na rzecz sprawiedliwej przyszłości

Ponad sto polskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zaangażowanych w dialog międzykulturowy, należących do polskiej sieci Fundacji im. Anny Lindh, spotka się podczas forum „Razem na rzecz sprawiedliwej przyszłości: dobre praktyki z zakresu dialogu społecznego o różnorodności, równości i demokracji” 1–2 marca 2013 r. w Gdańsku. 
Razem na rzecz sprawiedliwej przyszłości
Nadbałtyckie Centrum Kultury będzie gospodarzem tego dwudniowego wydarzenia.


Forum ma za zadanie przedstawić dobre praktyki nt. współpracy z innymi kulturami, wypracować nowe sposoby mówienia, przedstawiania i pokazywania inności, m.in. takich jak różnice wiekowe, seksualność, religia czy kultura. A przede wszystkim ma podjąć próbę zwalczenia stereotypów i otworzyć na dialog społeczny. 

Nie zabraknie również takich tematów,  jak aktualne przemiany społeczne w krajach Afryki Północnej i nowe możliwości w dziedzinie współpracy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego polskich i arabskich organizacji społecznych i kulturalnych. 
Temat ten zostanie podjęty w kontekście szerszej dyskusji o relacjach Polski z regionem śródziemnomorskim w perspektywie historycznej, ekonomicznej, społecznej, politycznej i kulturowej.

Formuła spotkania będzie interaktywna, dająca (zgodnie ze swoją ideą) szansę wszystkim zainteresowanym na aktywny udział. W trakcie forum będzie można uczestniczyć w debatach, warsztatach i tworzeniu planów polskiej pomocy rozwojowej (wnioski zostaną przekazane organizatorom kwietniowego Forum ALF w Marsylii). 

Do udziału w forum zapraszamy także lokalnych działaczy społecznych i kulturalnych z regionu Pomorza i całej Polski. W spotkaniu udział wezmą również zaproszeni goście z Afryki Północnej.

Forum odbywać się będzie głównie w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku (debaty i część warsztatów). Dodatkowo gospodarzami warsztatów będą również Instytut Kultury Miejskiej przy ul. Długiej w Gdańsku oraz, dzięki Europejskiemu Centrum Solidarności, Sala BHP na terenie Stoczni Gdańskiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama