sobota, 7 lutego 2026 21:30
Reklama
Reklama

Potrójne morderstwo. Trzy miesiące aresztu dla Rosjanina Samira S.

Sąd gdański zastosował 3-miesięczny areszt dla 32-letniego Rosjanina Samira S., podejrzanego o potrójne morderstwo popełnione w ub. tygodniu Gdańsku. Policja złapała podejrzanego w Elblągu, był zaskoczony, przygotowywał się w nocy do ucieczki (prawdopodobnie do Rosji).
Potrójne morderstwo. Trzy miesiące aresztu dla Rosjanina Samira S.

Pomorscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie zabójstwa trzech osób. Dwie osoby dorosłe - mężczyzna i jego konkubina wraz z 16-miesięcznym dzieckiem zostali zamordowani w jednym z mieszkań na gdańskiej Starówce w miniony czwartek.  Prokuratura ustaliła, że zostali zastrzeleni. U podejrzanego w mieszkaniu w Elblągu znaleziono narzędzie zbrodni (pistolet) oraz rzeczy (militaria, sprzęt komputerowy) należące do zabitego mężczyzny. Samir S. nie przyznał się do czyny zbrodniczego, ale  złożył prokuratorowi wyjaśnienia. Zdaniem prokuratora Ireneusza Tomaszewskiego, podejrzany nie był wiarygodny w swoich wyjaśnieniach.

Prokuratura przedstawiła podejrzanemu trzy zarzuty - zabójstwa. Obywatelowi Rosji grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Jak wyjaśnił dziennikarzom prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, Ireneusz Tomaszewski głównym motywem zbrodni była chęć zysku - kradzież cennych militariów zbieranych przez ofiarę - 32-letniego mężczyznę. Podejrzany znał go, gdyż także zajmował się zbieraniem i handlem militariami. Prokuratura bada także ew. związki podejrzanego z innymi osobami, a także będą sprawdzane okoliczności innych przestępstw, w których motywem była kradzież.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
zamglenia

Temperatura: -2°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama