Wiadomość z ostatniej chwili (INFORMACJA DOTYCZY BILETÓW):
REZERWACJI IMIENNYCH BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK NA KONCERT (decyduje kolejność rezerwacji... OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC!) POD NUMERAMI TELEFONÓW: 501 179 563 lub 608 253 928.
W programie największe przeboje nestora piosenki polskiej Mieczysława Fogga:
„Bujaj się Fela”,
„Cich grajcie mi znów“,
„Co nam zostało z tych lat”,
„Jesienne róże“,
„Już nigdy”,
„Kiedy znów zakwitną białe bzy”,
„Nasza jest noc“
„Niebieska chusteczka”,
„Mały biały domek“,
„Ostatnia niedziela“,
„Piosenka o mojej Warszawie“,
„Przy kominku“,
„Serce matki“,
„Siwy włos”,
„Stary walc“,
„Tango Milonga”,
„Walc Francois”,
„Zapomniana piosenka“
„Zimny drań“
wykonawcy:
Dariusz S. Wójcik - bas
zespół kameralny w składzie:
Katarzyna Rogalska - skrzypce
Krzysztof Słomkowski - kontrabas,
Marcin Krzyżanowski - akordeon
wiersze J. Tuwima z poematu „Kwiaty polskie” w interpretacji Joanny Kreft-Baki
prowadzenie: Stanisława Grażyńska
11 maja (sobota) 2013 r., godz. 18.00
Ratusz Głównego Miasta Gdańska – Wielka Sala Wety
Gdańsk ul. Długa 46
Bilety w cenie 30 PLN do nabycia w kasie Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, w kasie Dworu Artusa i na 2 godziny przed koncertem.
„Co nam zostało z tych lat”, to koncert monograficzny z najpopularniejszymi piosenkami Mieczysława Fogga, słynnego barda warszawskiego, mistrza walca i tanga, legendy piosenki polskiej okresu międzywojennego i powojennego. Wydarzenie ma na celu uczczenie Jubileuszu urodzin Dariusza S. Wójcika, artysty mocno zaangażowanego w życie kulturalne Miasta Gdańska
Wieczór z piosenkami Fogga to muzyczna podróż przez życie tego niezwykłego artysty, który stał się niekwestionowanym gwiazdorem wielu pokoleń Polaków.
Piosenki pomimo nowych aranżacji akordeonisty Macieja Krzyżanowskiego i bardzo osobistej, aktorskiej interpretacji Dariusz S. Wójcika nie zmienią swojego charakteru i pozostaną bliskie oryginałom.
Dzięki temu zachowają swój niebywały urok i elegancję, tak typową dla twórczości nestora muzyki polskiej.
Obok piosenek Fogga napisanych m.in. do tekstów Tuwima w programie koncertu znajdą się obszerne fragmenty poematu „Kwiaty polskie” Juliana Tuwima w interpretacji znanej polskiej aktorki filmowej i teatralnej Joanny Kreft-Baki.
Dariusz Stanisław Wójcik jest znanym, nie tylko na Pomorzu artystą śpiewakiem, aktorem, animatorem życia kulturalnego, Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Otwartego, ale przede wszystkim dyrektorem i założycielem Teatru Otwartego.
Prowadzi bogatą działalność artystyczną, zajmuje się reżyserią, pisze scenariuszy do wydarzeń artystycznych, które z powodzeniem prezentuje nie tylko w ramach działalności Teatru Otwartego.
W roku 2010 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył artystę Medalem „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”.
Ponadto otrzymał szereg nagród w dziedzinie kultury, m.in. Medal Tysiąclecia Miasta Gdańska, Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gdańska, Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Sopotu, Nagrodą Marszałka Województwa Podlaskiego za sezon artystyczny 2009/2010 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
W roku 2011 kierowana przez niego Teatr Otwarty świętował Jubileusz 15. lecia działalności. Z tej okazji Minister kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski przyznał Teatrowi Otwartemu Dyplom „ZA SZCZEGÓLNE ZASŁUGI W TWORZENIU TRADYCJI MUZYCZNYCH I ICH UPOWSZECHNIANIU








Napisz komentarz
Komentarze