czwartek, 12 lutego 2026 22:01
Reklama
Reklama
Reklama

Dudy, szałamaje, mandora, flety i bęben

W Gdańsku na Mariackiej odbędzie się koncert pt. WOJNA I MIŁOŚĆ czyli od KRUCJAT Po SARMACJĘ w wykonaniu Jacka Kowalskiego (śpiew, przekłady, citola, lira średniowieczna) i Tomasza Dobrzańskiego (flety, dudy, szałamaje, mandora, bęben).
Dudy, szałamaje, mandora, flety i bęben

Na koncert zaprasza Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Gdańsku.

GDAŃSK  sobota 7 września godz. 16.00, przedproże Galerii Mariackiej.

Przed kamienicą przy ul. Mariackiej 48 (w razie niepogody wewnątrz Galerii).

WSTĘP WOLNY

Jacek Kowalski, pieśniarz, Sarmata, poeta, tłumacz literatury starofracuskiej, autor licznych książek i płyt CD. Jako historyk sztuki zajmuje się sztuką średniowiecza – pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje piosenki, przekłady, tudzież ulubione stare polskie pieśni śpiewa z zespołami Monogramista JK  i Klub Świętego Ludwika (z tym ostatnim – przy wtórze rekonstruowanych instrumentów średniowiecznych i renesansowych).

W roku 1988 zdobył z zespołem Monogramista JK I nagrodę na Studenckim festiwalu Piosenki w Krakowie. Pisze też scenariusze widowisk dramatycznych i audycji telewizyjnych – kilka jego tekstów zrealizowano jako duże przedstawienia teatru ulicznego w Poznaniu, a jego koncerty i cykl kulinarny „Receptury klasztorne” emitowała i emituje nadal TVP. Do istotnych wydarzeń jego curriculum vitae należy też artystyczny koncert-dyskusja z Jackiem Kaczmarskim – „Dwie Sarmacje” (I program Telewizji Polskiej Anno Domini 1995). (źródło: http://jacekkowalski.pl)



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
słabe opady śniegu z deszczem

Temperatura: 1°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 983 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama