poniedziałek, 16 lutego 2026 18:58
Reklama
Reklama
Reklama

Monitoring namierzył grafficiarzy

Dwaj młodzi mężczyźni, którzy malowali nielegalne graffiti pod mostem kolejowym we Wrzeszczu, odpowiedzą za swój czyn. Wandali dostrzegł operator miejskiego monitoringu. Natychmiast powiadomił policję. Patrol zatrzymał grafficiarzy na gorącym uczynku. Za niszczenie mienia może im grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności!
Monitoring namierzył grafficiarzy

Poniedziałek, 28 grudnia. Przed godziną 2:00 operator miejskiego monitoringu zauważył dwóch mężczyzn, którzy na ulicy Miszewskiego pod wiaduktem kolejowym malowali farbami w sprayu różne napisy i znaki. O działaniach wandali pracownik straży miejskiej natychmiast powiadomił oficera dyżurnego policji. Ten od razu wysłał na miejsce patrol.

Kilka minut później grafficiarzy zatrzymano na gorącym uczynku. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku, 17- i 18-latek trafili do aresztu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy to jedyne nielegalne malunki, które sprawcy mają na sumieniu. Ustalają też wartość wyrządzonych strat. Po zebraniu materiału dowodowego młodzi mężczyźni usłyszą zarzuty dotyczące wykonania graffiti lub uszkodzenia mienia. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

oj,oj 31.12.2015 18:01
Wiem od swoich kolegów ze Starego Lasu, że w ZUOKU POSZUKUJĄ grafficiarzy do pomalowania smutnych powierzchni od strony publicznej, moze wystapić do Policji niech w nagrode lub za kare Stary Las malują.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama