W związku z kilkoma przypadkami otrzymania fałszywych faktur, które zgłosili Enerdze klienci z Trójmiasta, firma prosi klientów o ostrożność. W razie jakichkolwiek wątpliwości powinni upewnić się czy korespondencja – tradycyjna lub mailowa - rzeczywiście pochodzi od firmy Energa.
Do firmy dotarły również informacje, że do fałszywych faktur dołączone było pismo o rzekomych zmianach numeru telefonu do biura obsługi klienta itp. Firma zapewnia, że takie pismo również jest fałszywe i nie zostało wysłane przez Energę.
Co powinien zrobić klient, który ma wątpliwości co do autentyczności faktury
- sprawdzić czy podany jest prawidłowo jego numer klienta
- czy numer konta do wpłaty jest właściwy (ostatnie cyfry to numer klienta)
- jeżeli na fakturze jest rachunek xx 1060xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx - to nie jest faktura od Energi – firma nie ma z tym bankiem umowy od 31.08.2015
- czy faktura przyszła w kopercie firmowej Energa
- sprawdzić czy faktura została wysłana z Brodnicy z informacją : Nadano w UP Brodnica 1, dnia ………
Jak powinien się zachować klient w przypadku, gdy otrzymał sfałszowaną fakturę
- W przypadku, gdy klient stwierdzi, że faktura jest fałszywa, co znaczy, że padł prawdopodobnie ofiarą oszustwa, powinien niezwłocznie zgłosić ten fakt organom ścigania.
- W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do prawdziwości faktur czy innych dokumentów otrzymywanych od Energi, firma prosi o sprawdzenie szczegółów na stronie internetowej: www.energa.pl/zmiany
- Na stronie www.energa.pl/zmiany klienci znajdą m.in. informacje o tym jak powinien prawidłowo wyglądać numer konta do dokonywania wpłat za energię elektryczną firmie Energa. Ostatnie 10 cyfr numeru rachunku to 10 pierwszych cyfr numeru faktury.







Napisz komentarz
Komentarze