środa, 17 grudnia 2025 04:33
Reklama

Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie

3 czerwca 2016 odbędzie się piknik Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie, podczas którego odbędzie się Olimpiada Przedszkolaka (po raz 3) oraz turniej piłki nożnej podstawówek Wrzeszcza Górnego. W godzinach wieczornych rozpocznie się druga część wydarzenia, podczas której na wyjątkową wędrówkę po Wrzeszczańskim lesie zaprosi Ibedeker. Spacer poprowadzi przewodnik miejski - Aleksander Masłowski.
Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie

W Gdańskim Wrzeszczu od pokoleń funkcjonuje miejsce zwane Podleśną Polaną. Od setek lat tysiące mieszkańców dzielnicy jak i miasta chętnie odwiedza to miejsce w celach rekreacyjnych. Od kilku lat miejsce to dzięki działaniom Radnych Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz lokalnych działaczy i mieszkańców zyskało nową infrastrukturę oraz funkcje. Znajduje się tu boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, tor do gry w boule, zieleniec, grill, ławki oraz ścieżki rekreacyjne. Miejsce to odwiedzają spacerujący, sportowcy, rowerzyści oraz uczestnicy parkuru. W pobliżu Polany znajduje się tzw. Gaj Guttenberga, w którym znajduje się poświęcona jemu altana. Jej najbliższe otoczenie to również popularny Teatr Leśny.

Kolejną opowieść przedstawi lider i założyciel KOMBI – Wrzeszczanin, Sławomir Łosowski, który opowie o początkach Kombi przy ul. Kolejarzy. Będzie można zdobyć nowe płyty i książki Kombi wraz z autografami.

Do wyjątkowej Strefy Sportu i Relaksu zarówno dorosłych jak i dzieci zaprasza Wrzeszczańskie Centrum Handlowe Manhattan. Dla uczestników pikniku przewidziane są między innymi zajęcia z instruktorem gry w boule, konkursy oraz sąsiedzkie grillowanie, które przygotują Radni Dzielnicy. Dzieci i dorosłych do wspólnej zabaw zaprosi Mrowisko, a na stoisku Gdańskiej Szkoły Artystycznej będzie można nauczyć się lepić z gliny. W kulturalnej części pikniku będzie również można zobaczyć wystawy poświęcone 750-lecia Wrzeszcza, a na scenie zaprezentują Blue Blues Band oraz Chór TAK.

Po zapadnięciu na Polanie odbędzie się druga, tym razem wirtualna wędrówka, która będzie wyświetlona na ekranie. Poprowadzą ją autorzy Cyfrowego Muzeum Wrzeszcza - Katarzyna i Jakub Szczepańscy.


W programie:

10-14 Olimpiada Przedszkolaka

14-16 Turniej Piłki Nożnej

17-18 KOMBI z Wrzeszcza – Sławomir Łosowski

18-20 Wędrówka po Jaśkowym Lesie

18-21 Blue Blues Band, Chór TAK

21-22 Cyfrowe Muzeum Wrzeszcza

Od 16.00 zapraszamy całe rodziny na gry, zabawy i konkursy i Strefę Sportu i Relaksu Manhattan.

Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
mgła

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama