niedziela, 14 grudnia 2025 22:01
Reklama

Zniszczył kiosk i ogrodzenie - chciał odreagować kłótnię z dziewczyną

Policyjni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku 22-letniego mężczyznę, który wybił szyby w kiosku i uszkodził sześć przęseł betonowego ogrodzenia. Sprawca twierdził, że w ten sposób chciał odreagować kłótnię ze swoją dziewczyną. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd może zastosować wobec mężczyzny obowiązek pokrycia kosztów naprawy wyrządzonych szkód.
Zniszczył kiosk i ogrodzenie - chciał odreagować kłótnię z dziewczyną

W ubiegłą sobotę ok. godz. 16.45 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, że jakiś młody mężczyzna wybił szyby w kiosku i uszkadza betonowe ogrodzenie warsztatu samochodowego.

Na miejsce szybko przyjechali policjanci z Referatu Wywiadowczego KMP w Gdańsku. 22-letni sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna uszkodził rolety antywłamaniowe i wybił dwie szyby w kiosku. Ponadto kopiąc w betonowe ogrodzenie uszkodził sześć przęseł. Funkcjonariuszom tłumaczył, że w ten sposób chciał odreagować po kłótni ze swoją dziewczyną. Pokrzywdzeni wartość strat oszacowali na kwotę 2 tys. zł.

Jak się okazało 22-latek był nietrzeźwy, a alkomat wykazał u niego blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Gdy 22-latek wytrzeźwiał to usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Sąd może go również zobligować do poniesienia kosztów naprawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 24 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama