sobota, 31 stycznia 2026 07:41
Reklama
Reklama

Znikające ścieki w Trumiejkach

Właściciele około 30 gospodarstw domowych w Trumiejkach nie potrafili udowodnić, w jaki sposób pozbywają się ścieków, nie zatruwając przy tym środowiska. To efekt kontroli przeprowadzonej przez prabucki urząd miasta. -Czasami warto takim ludziom spojrzeć prosto w oczy i jasno powiedzieć, że rozwiązanie problemu ze ściekami leży w ich interesie – mówi Marek Szulc, burmistrz Prabut.
Znikające ścieki w Trumiejkach

Autor: Ryszard Bartosiak

Urzędowa kontrola sposobu pozbywania się ścieków w Trumiejkach wykazała, że nie wszyscy właściciele nieruchomości postępują zgodnie z obowiązującymi przepisami. Okazało się, że około 30 gospodarstw odprowadza ścieki nie wiadomo gdzie i nie wiadomo jak. Tę niezbyt pachnącą sprawę omawiano na ostatniej sesji rady miasta. Poprosili o to radni, zainteresowani tym problemem. Burmistrz Marek Szulc poinformował, że systematycznie przeprowadzane są kontrole w zakresie funkcjonowania szamb i przydomowych oczyszczalni. W zakres kontroli wchodzi także sposób odbierania ścieków z przydomowych szamb.

Ścieki trafiają do jeziorka lub rowów

-Niestety z kontroli przeprowadzonej w Trumiejkach wynikło, że jest około 30 właścicieli nieruchomości, którzy nie potrafią wyjaśnić, gdzie trafiają ścieki z ich gospodarstw. Są duże podejrzenia, że część z tych ścieków trafia do pobliskiego jeziorka lub do okolicznych rowów. Będziemy musieli się temu bardzo dokładnie przyjrzeć. Temat jest drastyczny, bo trudno z połową wsi toczyć wojnę. Problem będziemy chcieli więc rozwiązać wspólnie. Na chwilę obecną wszyscy właściciele nieruchomości, w których komisja stwierdziła nieprawidłowe pozbywanie się ścieków, otrzymali stosowne pisma z urzędu miasta. Poinformowaliśmy w nich mieszkańców, że wiemy co się dzieje z ich ściekami, ale będziemy chcieli tę sprawę rozwiązać systemowo – wyjaśnia Marek Szulc.

więcej na http://www.kwidzyn1.pl/wiadomosci/4435,znikajace-scieki-w-trumiejkach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: -13°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama