piątek, 13 lutego 2026 14:26
Reklama
Reklama
Reklama

Ministerstwo dofinansuje gdyńskie lodowisko

GDYNIA Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę lodowiska miejskiego w Gdyni. Obiekt z pełnowymiarową taflą powstanie przy ulicy Morskiej 75 – w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół Usługowych, niedaleko przystanku SKM Gdynia Stocznia. Wsparcie finansowe w ramach programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej wyniesie 3,5 mln zł.
Ministerstwo dofinansuje gdyńskie lodowisko

Autor: Projekt nowego lodowiska w Gdyni, fot. materiały prasowe

- To fantastyczna wiadomość – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: - Lodowisko jest jedną z najważniejszych sportowych inwestycji w mieście, a decyzja o dofinansowaniu to milowy krok do jej realizacji. Ministerstwo wspiera gdyński sport nie po raz pierwszy. Zaledwie kilka miesięcy temu oddaliśmy do użytku bieżnię przy ulicy Jowisza. W ubiegłym roku wyremontowany został również dach Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu – obie inwestycje zostały wsparte przez rząd. Ministerstwo w połowie dofinansuje także wymianę murawy na Narodowym Stadionie Rugby.

Miasto uzyskało już pozwolenie na budowę lodowiska i zrealizowało przebudowę sieci ciepłowniczej na terenie inwestycji. O kolejnych krokach informuje wiceprezydent Gdyni Marek Stępa - Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy w czerwcu. O pozytywnym rozstrzygnięciu zostaliśmy poinformowani kilka dni temu. Cierpliwość się opłaciła. Jeśli do końca roku wystartuje przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych, a obecnie wszystko na to wskazuje, to z lodowiska powinniśmy cieszyć się w 2019 roku.

We wrześniu ubiegłego roku architekci z biura MD Polska zaprezentowali projekt lodowiska, które nie będzie wyłącznie zadaszoną taflą. W ramach inwestycji powstaną także: szatnie, wypożyczalnia łyżew, parking i zaplecze gastronomiczne. W sezonie zimowym obiekt będzie królestwem łyżwiarzy, latem: rolkarzy i wrotkarzy.

Przypomnijmy, że wraz z początkiem września bieżącego roku Gdyńskie Centrum Sportu przejęło od Młodzieżowego Domu Kultury funkcję administratora sztucznego lodowiska miejskiego przy ul. Bema 33. Ślizgawka działa od początku listopada, a cennik oraz aktualny grafik znajdują się na stronie internetowej www.gdyniasport.pl.


Projekt nowego lodowiska w Gdyni, fot. materiały prasowe


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
opady śniegu

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 987 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama