czwartek, 12 lutego 2026 08:36
Reklama
Reklama
Reklama

Herstoryczne prace studentów i studentek ASP w Gdańsku w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście

Studentki i studenci II roku Katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz grupa społeczna Metropolitanka działająca przy Instytucie Kultury Miejskiej zapraszają 13 lutego o godz. 18.00 na wernisaż prac zrealizowanych w ramach herstorycznego projektu METROPOLITANKA. Wystawę można oglądać w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście do 27 lutego 2019. Wstęp wolny.
Herstoryczne prace studentów i studentek ASP w Gdańsku w CSW Łaźnia na Dolnym Mieście

Przez semestr w ramach zajęć „Obrazy i społeczeństwo” studentki i studenci pracowali nad opowieściami o kobietach wplecionymi w historie miast i miejsc. Prace te przybrały wiele form – kolaży, obiektów, fotografii, filmów, zdarzeń performatywnych i serii plakatów. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane pod opieką dr hab. Bogny Burskiej i dr Anki Leśniak we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej, Katedrą Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Artystki i artyści:

Dominika Murzyniec-Kamińska· Maciej Opara·Marianna Strzelczyk · Marta Tomaszewska · Klaudia Kuźmińska Karolina Bunik· Olga Burczyk · Maria Janicka · Karolina Lis Malwina Kakowska · Paweł Kasprzak · mac lewandowski· Dominika Michałowska · Magdalena Nowicka · Marta Stankiewicz · Małgorzata Chmielewska · Karolina Łosińska· Alicja Sukiennik.

W ramach wernisażuodbędziesię gościnny pokaz filmu SCUM Manifesto zrealizowanego na podstawie słynnego tekstu ValerieSolanas przez JillGodmilow, Joannę Krakowską i Magdę Mosiewicz w 2017 r., rozmowę o filmie z Magdą Mosiewicz poprowadzi Emilia Orzechowska.

Metropolitanka | Wystawa studentek i studentów II roku Katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, 13 – 27 lutego 2019
Miejsce: CSW Łaźnia, Dolne Miasto, ul. Jaskółcza 1
Wernisaż: 13 lutego, godz. 18.00
Wstęp wolny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
mgła

Temperatura: 0°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 985 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: rolTreść komentarza: Ryś - król kociewskich lasów. Oby się mnożył.Źródło komentarza: Jeden z dwustu: Wyjątkowy gość w Bukowinach uchwycony na nagraniuAutor komentarza: Bob sandersTreść komentarza: A Pan M.Morawiecki dawał w takiej sytuacji dotacje do opału. ale Tusk lepszy co?Źródło komentarza: Pellet drogi i praktycznie nie do zdobycia. „Jak tylko się pojawi, znika od razu”Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: A to terza będą jeździć do Gdyni do kinaŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: wolontariuszka chodzi w białych drewniakach na nogachTreść komentarza: To szkoda że zamykają kinoŹródło komentarza: Multikino w Sopocie ogłosiło zamknięcie!Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Bardzo inspirujący artykuł 👍 Urządzanie małego salonu fryzjerskiego to spore wyzwanie, ale dobrze zaplanowana przestrzeń, ergonomiczne meble i jasna kolorystyka naprawdę potrafią zdziałać cuda. Świetnie, że zwrócono uwagę na funkcjonalność i komfort pracy – w małym salonie to podstawa. Przy kompletowaniu wyposażenia warto stawiać na sprawdzone rozwiązania i dobrej jakości meble, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też są praktyczne na co dzień. Ciekawą bazą inspiracji i zakupów jest również 👉 https://getfull.pl, gdzie można znaleźć wyposażenie dobrze dopasowane także do niewielkich salonów.Źródło komentarza: Jak zaaranżować mały salon fryzjerski? Inspiracje i gotowe rozwiązania od polskiej marki Ayala
Reklama