Czwartek, 7 lipca 2022 10:12
Reklama
Reklama
Reklama

VI Sabat Kaszubski

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na VI Sabat Kaszubski pod hasłem: „Dom jako dziedzictwo materialne i niematerialne Kaszub” 8 marca 2019 r., Dzień Kobiet (piątek), godz. 12:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.
VI Sabat Kaszubski

W programie min.spotkania: Sesja popularnonaukowa Dr Gabriela Lisius, Starosta Wejherowski „Kobieta a samorząd”, Barbara Borzyszkowska, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie „Płotowskie kobiety - zapomniane gospodynie od zadań specjalnych” , Bogumiła Cirocka, dziennikarka, adiustatorka współpracująca z wieloma pomorskimi wydawnictwami, "Feministka zawsze dziewica kontra matriarchat”, Dr inż. arch. Anita Jaśkiewicz-Sojak, Miejski Konserwator Zabytków w Wejherowie „Mieszkać w szpitalu. Domy i osiedla mieszkaniowe w zabytkowych XIX-wiecznych założeniach szpitalnych.”. W trakcie wydarzenia odbędzie się również koncert Weroniki Korthals-Tartas, a także wernisaż wystawy pt. „Drewno i dom. Drewno w architekturze mieszkalnej dawnego Wejherowa.” W programie będzie także konkurs na najciekawszy sprzęt do latania.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama