Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:28
Reklama
Reklama
Reklama

Noc Muzeów w Muzeum Sopotu

SOPOT Otwarcie nowej wystawy, oprowadzanie kuratorskie, pokaz mody z lat 30. XX wieku, konkurs z nagrodami, warsztaty dla rodzin z dziećmi i inne atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum Sopotu podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Zapewniamy, że tej wyjątkowej nocy nikt nie będzie się nudzić! Start o godzinie 19.00.
Noc Muzeów w Muzeum Sopotu
Autor: fot. materiały prasowe

W Noc Muzeów, 18 maja, goście Muzeum Sopotu przeniosą się w lata 30. XX wieku. W podróż do przedwojennego kurortu zabierze nas wystawa Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie, poświęcona sytuacji w Sopocie w ostatnim sezonie letnim przed wybuchem II wojny światowej. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00.

Będzie to okazja do obejrzenia wyjątkowych archiwaliów z lat 30., wśród których nie zabraknie zdjęć lotniczych ukazujących panoramę Sopotu, plażowiczów, molo, a także plakatów i okładek broszur z tego okresu czy korespondencji z 1939 r. W klimat dawnego kurortu wprowadzać będą również fragmenty filmów kinowych, kroniki oraz muzyka z lat 30., a ponadto prezentacje mody plażowej, sportowej i wieczorowej.

Atmosferę epoki przypomni specjalny pokaz mody z lat 30. w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej Bluszcz. Rozpocznie się on o godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum Sopotu.

W godz. 21.00–22.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Będzie to doskonała okazja do szczegółowego poznania ekspozycji, wysłuchania wielu ciekawostek historycznych oraz porozmawiania z kuratorem wystawy.

W Noc Muzeów dzieci i dorośli będą mogli wziąć również udział w konkursie z nagrodami. Ukryte w karcie zadań hasła odkryją tajemnice muzeum i pozwolą lepiej przyjrzeć się prezentowanej wystawie.

Tego wieczoru odbędą się także warsztaty mody dla najmłodszych Stroję się oraz dostępny będzie kącik artystyczny dla dzieci. W specjalnie przygotowanej pracowni będzie można skorzystać z materiałów plastycznych do stworzenia wybranego elementu stroju z epoki.

Wydarzenia organizowane przez Muzeum Sopotu w ramach Nocy Muzeów zakończą się zaplanowanymi na godz. 23.00 losowaniem zwycięzców konkursu i wręczeniem nagród.

Noc Muzeów w Muzeum Sopotu potrwa od godz. 19.00 do północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8, tel. 58 551 22 66, www.muzeumsopotu.pl.


fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama