Piątek, 12 sierpnia 2022 08:11
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Alternatywnie o miastach. Katarzyna Tubylewicz i Paulina Wilk

GDAŃSK Alternatywnie o miastach, o tym jak zmienił się sposób pisania i doświadczania miast porozmawiają Katarzyna Tubylewicz – autorka m. in. wydanego przewodnika „Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą” i Pauliną Wilk – autorka m.in. książki „Pojutrze. O miastach przyszłości”. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej.
Alternatywnie o miastach. Katarzyna Tubylewicz i Paulina Wilk

- Podróżujemy więcej niż kiedykolwiek, zwiedzamy cały świat, szczególną rolę odgrywa w tym tzw. turystyka miejska. Statystyki, choćby patrząc na Gdańsk, rosną – zmienia się jednak sposób tego jak miasta zwiedzamy, co nas w nich interesuje. Nie jeździmy na wydarzenia, jeździmy do miasta, do jego mieszkańców, aby poczuć jego atmosferę, odkryć strony jakich nie znamy z pocztówek i przewodników. Coraz bardziej interesują nas nie tyle kluczowe zabytki i ich historia, ale dziedzictwo niematerialne, tkanka społeczna, mniej znane twarze miasta, alternatywne trasy, oddalone dzielnice. Potrzebujemy innej wiedzy, stąd tak chętne zwiedzanie miast alternatywnymi trasami, zagłębianie się w dzielnice najchętniej z lokalnymi przewodnikami, słuchanie indywidualnych historii i narracji – mówi Aleksandra Szymańska, dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej.

O zmianie jaka nastąpiła w opisywaniu miast porozmawiają dwie autorki miejskich biografii – Katarzyna Tubylewicz i Paulina Wilk. Pierwsza wydała właśnie bestsellerowy alternatywny przewodnik po Sztokholmie, który zaprasza nas do nowego spojrzenia na to miasto. Odkrywa nie tylko kluczowe dla miasta miejsca, lecz również te opowiadające o różnorodności tego pomnikowego miasta. Paulina Wilk od lat podróżuje i pokazuje czytelnikom i czytelniczkom odleglejsze strony świata. W książce „Pojutrze. O miastach przyszłości” opisuje fenomen wielkich metropolii, które zmieniają się wraz z nowymi trendami w technologiach, urbanistyce, możliwościami architektury, oczekiwaniami mieszkańców. Spotkanie będzie rozmową autorek o tym, czego same szukają w miastach, jak uchwycić fenomen miast „na nowo” i reagują na to czytelnicy.


Alternatywnie o miastach. Katarzyna Tubylewicz i Paulina Wilk | 6 czerwca, godz. 18.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama