czwartek, 29 września 2022 12:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wydarzenie muzyczne „Missa pro pace” w kościele w Żarnowcu

Fundacja imienia Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka serdecznie zaprasza na wydarzenie muzyczne „Missa pro pace”, które odbędzie się 17 sierpnia 2019 roku o godzinie 20.00 w kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.
  • Źródło: Fundacja Sedlaka
Wydarzenie muzyczne „Missa pro pace” w kościele w Żarnowcu

Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej ze współczesną: XV- wiecznych graduałów cysterskich wykonanych śpiewem chóralnym z muzyką organową i improwizacją muzyczną współczesnych trendów jazzowych. Tytuł wydarzenia „Missa pro pace” (tł. msza o pokój) nawiązuje do pierwszego zdania księgi cysterskich rękopisów z XV wieku, będących własnością skarbca klasztoru benedyktynek w Żarnowcu. Materiał źródłowy jest inspiracją i podstawą działania artystycznego.

 

Twórcy, artyści i wykonawcy podejmą próbę nawiązania dialogu przeszłości (XV w.) z przyszłością (XXII w.) i znalezienia uniwersalnego języka porozumienia z odbiorcą.

 

Organy: Dominik Kisiel

Saksofon: Jakub Klemensiewicz

Śpiew: Chór Lutnia z Luzina pod dyrekcją Tomasza Fopke

 

termin: 17.08.2019 r.

godzina: 20.00

miejsce: Kościół pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu

 

Współorganizatorzy:

Parafia pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko–Pomorskiej w Wejherowie

Gmina Krokowa

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama