Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:36
Reklama
Reklama
Reklama

„DWÓJKA NA MIEJSCU – ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO ‘39”, CZYLI PLENEROWA AUDYCJA RADIOWEJ DWÓJKI Z PUCKA

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje reporterską trasę „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato ‘39”. W najbliższy weekend dziennikarze radiowej Dwójki zajrzą do Pucka, gdzie w sobotę 20 lipca spotkają się animatorami kultury, mieszkańcami miasta i turystami spędzającymi wakacje nad Bałtykiem.
  • Źródło: Artur Szklarczyk Polskie Radio
„DWÓJKA NA MIEJSCU – ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO ‘39”, CZYLI PLENEROWA AUDYCJA RADIOWEJ DWÓJKI Z PUCKA

– W sobotniej audycji na żywo z Pucka (godz. 15.00-17.00) porozmawiamy o historii miasta, tradycjach i kulturze kaszubskiej, nadmorskiej przyrodzie i podwodnej archeologii – mówi Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska z radiowej Dwójki, wydawca audycji. O zaślubinach polski z morzem i międzywojennym Pucku opowie Mirosław Kuklik – dyrektor Muzeum Ziemi Puckiej, a historię i kulturę północnych Kaszub przybliżą: etnografka i artystka Joanna Gostkowska-Białek i historyk Artur Jabłoński. Z kolei o kaszubskim języku dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia – Monika Zając i Paweł Siwek – porozmawiają z gawędziarzem i znawcą regionu Józefem Roszmanem.

Skarbów Zatoki Puckiej i śladów średniowiecznego puckiego portu będziemy szukać z Iwoną Pomian, kierowniczką Działu Badań Podwodnych z Muzeum Morskiego w Gdańsku. Ponadto w audycji wybierzemy się na spacer po mieście, porozmawiamy o przyrodzie Zatoki Puckiej i pobliskich lasów oraz tradycjach kaszubskich rybaków – dodaje Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska.

Audycję z plenerowego studia Programu 2 Polskiego Radia z miejscowego Rynku poprzedzą liczne atrakcje kulturalne. Na początku zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Ziemi Puckiej (start o  godz. 12.00), a słuchacze Dwójki – zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści – będą mogli wziąć udział w konkursie „Dwójka na piątkę” (od godz. 12.30); warsztatach haftu kaszubskiego z Brygidą Hochschulz i Kołem Gospodyń Miejskich (od godz. 12.30); spotkaniu z kulturą i kuchnią kaszubską (godz. 13.00; we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Gminy  Puck). W planach również m.in. występ zespołu Da Capo Al Fine (godz. 13.00), warsztaty pirograficzne, czyli wypalanie w drewnie we współpracy z Nadleśnictwem w Wejherowie (godz. 13.30), opowieść o Morskim Dywizjonie Lotniczym i prezentacja obiektów z Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku (godz. 13.45), a wreszcie konkurs „Dwójka na piątkę” (godz. 14.00) i warsztaty tańca i śpiewu kaszubskiego z Joanną Gostkowską-Białek i Markiem Przewłockim (godz. 14.00).

Akcja „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej” odbywa się w ramach Lato z Radiem Festiwal, w trakcie którego w Pucku w dniach 19-20 lipca wystąpią m.in.: Kasia Kowalska, Daria Zawiałow, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band, Warszawskie Combo Taneczne i Kapela ze Wsi Warszawa. Polskie Radio przygotowało również specjalne strefy: Muzyczną, Familijną i Relaksu – wszystkie wypełnione atrakcjami dla słuchaczy.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama