Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:58
Reklama
Reklama
Reklama

“LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 W PIĄTEK I SOBOTĘ ZAGRA W PUCKU

W piątek 19 i sobotę 20 lipca „Lato z Radiem Festiwal” 2019 zagra w nadmorskim Pucku. Na dwa dni zamieni się w najbardziej rodzinne i muzyczne miasto Polski! Koncertom towarzyszyć będzie mnóstwo festiwalowych atrakcji. Wystąpią Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band, Kapela ze Wsi Warszawa i Warszawskie Combo Taneczne. W najchętniej odwiedzanych miejscach miasta w piątek i w sobotę w Strefach: Muzycznej, Familijnej i Relaksu na gości czekać będzie wiele niespodzianek. Fani spotkają tu artystów, dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, będą mogli wziąć udział w audycjach na żywo. W Strefie Familijnej specjalne propozycje dla najmłodszych przygotowało Polskie Radio Dzieciom. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
  • Źródło: Krystian Cieślak Polskie Radio
“LATO Z RADIEM FESTIWAL” 2019 W PIĄTEK I SOBOTĘ ZAGRA W PUCKU

W piątek 19 lipca na Stadionie Miejskim od godz. 20.00 wystąpią: Warszawskie Combo Taneczne oraz Kapela ze Wsi Warszawa.  Drugiego dnia, w sobotę 20 lipca od godz. 18.00, koncerty zagrają: Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy z gościnnym udziałem Sławka Uniatowskiego, który zaśpiewa repertuar Zbigniewa Wodeckiego, zaraz potem wystąpi we wspaniałym solowym koncercie, następnie sceną zawładnie Muniek i Przyjaciele – nowy projekt muzyczny Muńka Staszczyka. Wieczór zakończy Daria Zawiałow, która tak zaprasza na sobotę: "Zapewniamy ogień! Serdecznie zapraszamy na koncert w Pucku!"

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu.

Strefa Muzyczna ulokowana na Zielonej Plaży, zaprasza od piątku 19 lipca od godz. 15.00. Gospodarzem Strefy będzie Damian Sikorski – dziennikarz radiowej Czwórki, który opowie o cieszącym się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych wykonawców plebiscycie „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Właśnie zakończyła się kolejna jego edycja, w sierpniu poznamy laureatów: to im wyda płytę w Agencja Muzyczna Polskiego Radia! Jednym z gości będzie dziennikarz radiowej Trójki Piotr Baron, który wieczorem – od godz. 19.00 poprowadzi stąd "Listę przebojów Trójki". Wcześniej będzie można zadać pytania, jakich nie byłoby okazji zadać w innych okolicznościach zespołowi Warszawskie Combo Taneczne oraz jego liderowi Jankowi Młynarskiemu. Do Strefy Muzycznej zawita także Kapela ze Wsi Warszawa – jeden z najbardziej na świecie cenionych i lubianych zespołów folkowych, będzie to więc wyjątkowa okazja, aby muzyków podpytać o to, jak zmienia się życie kilka lat po tym, jak wygrało się konkurs "Nowa Tradycja" w Polskim Radiu (od tego zaczęła się kariera Kapeli). 

Sobota w Strefie Muzycznej zapowiada się równie ciekawie: od godz. 12.00 można tu będzie spotkać festiwalowych gości w mniej formalnych okolicznościach. A pojawią się w niej m.in. Sławek Uniatowski, który dał się poznać jako genialny wykonawca piosenek Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego, teraz już jako wykonawca własnego repertuaru. Piotr Metz, dyrektor artystyczny Festiwalu, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy muzycznych, który rozmawiał chyba ze wszystkimi największymi legendami muzycznymi świata, oraz gwiazda młodego pokolenia Daria Zawiałow. Publiczność będzie też miała okazję posłuchać rozmowy Damiana Sikorskiego z Marcinem Kusym, szefem muzycznym radiowej Jedynki, jednym z prowadzących tegoroczne koncerty, ale też autorem wyboru utworów na płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019". Z kolei gościem Piotra Barona będzie Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band, który jak mało kto potrafi porwać publiczność: i stylem dyrygowania, i opowiadaniem o muzyce, wykonawcach i pasji do tego, co robi. Wszystkie rozmowy będą relacjonowane na portalu polskieradio.pl oraz latozradiem.pl

Na gości w Strefie Muzycznej czekają też inne niespodzianki: sklepik muzyczny, gdzie można się będzie zaopatrzyć w płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019" oraz płyty wydawane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, strefa VR oraz strefa wielośladów, w której można wspólnie z muzykami „złożyć” własny utwór instrumentalny z osobno nagrywanych dźwięków. W Zakopanem, gdzie wystartował tegoroczny Festiwal, do późnych godzin wieczornych setki uczestników z powodzeniem spróbowały tu swoich sił.

Na maluchów i ich rodziców mnóstwo atrakcji czekać będzie w Strefie Familijnej, w której rządy obejmą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Na Zielonej Plaży przez dwa festiwalowe dni od godz. 12.00 będzie można uczestniczyć w nauce piosenek, które poprowadzi Martyna Chuderska, nauki gry na bębnach afrykańskich, a także wziąć udział w niezwykle atrakcyjnych dla dzieci warsztatach reporterskich, posłuchać czytanek z odgrywanymi rolami przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wiele dzieci zainteresują gry i zabawy sportowe, niezwykle zabawne „Kalamabury muzyczne” oraz spektakl cyrkowy z - uwaga - warsztatami cyrkowymi! Przez całe dwa dni w Strefie Familijnej czeka dzieci m.in. malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia oraz kącik reporterski, w którym będzie można nagrać pozdrowienia dla bliskich.

Dla spragnionych odpoczynku po muzycznych emocjach Ola Żelazo prowadząca „Poranną gimnastykę” w radiowej Jedynce, proponuje aktywny wypoczynek w Strefie Relaksu, która znajdować się będzie na Plaży Puck. W programie m.in. relaks przy muzyce, ćwiczenia wyciszające, joga, pilates, hula-hoop i wiele innych atrakcji dla aktywnych.  

Z Pucka, przez dwa dni wszystkie anteny Polskiego Radia nadawać będą najbardziej popularne audycje ze studiów plenerowych z udziałem publiczności. Poza uwielbianą przez słuchaczy Jedynki audycją „Lato z Radiem” nadawaną z Rynku Miasta w piątek i sobotę od godz. 9.00, z puckiego rynku transmitowane będą pierwszego dnia specjalne wydania „Muzycznej Jedynki” (od godz. 13.00), oraz „Ekspres Jedynki” (od godz. 15.00), natomiast z nadmorskiego molo radiowa Trójka nada „Muzyczną pocztę UKF” (od godz.12.00), „W tonacji Trójki” (od godz. 14.00) oraz „Zapraszamy do Trójki” (od godz. 16.00). W Strefie Familijnej od godz.15.00 dzieci będą mogły posłuchać nadawanej z niej audycji „Popołudnik” Polskiego Radia Dzieciom. Drugiego dnia, w sobotę 20 lipca puckie molo gościć będzie na żywo audycje: „Rodzinny WF” (od godz. 10.00) „Dziecięcy Koncert Życzeń” (od 14.00) Polskiego Radia Dzieciom, „PlanAir” radiowej Czwórki (od godz. 15.00) oraz „Listę osobistą” radiowej Trójki (od godz. 19.00), prowadzoną przez Piotra Metza. Tego dnia z Rynku Miasta nadawana będzie „Dwójka na miejscu” radiowej Dwójki (od godz. 12.00). Audycje plenerowe Polskiego Radia to niezwykła okazja, aby zobaczyć kulisy radia i popularnych prowadzących na żywo.

 

Dla tych, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu w Pucku, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na facebookach poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: latozradiem.plOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama