Sobota, 2 lipca 2022 01:13
Reklama
Reklama

Ruszył Ladies’ Jazz Festival

GDYNIA Muzyka po raz kolejny rozgościła się w Gdyni. I to taka w najlepszym wydaniu. Wystartował Ladies’ Jazz Festival. Nasze miasto na tydzień stanie się stolicą kobiecego jazzu. Pierwszą próbkę tego, co przygotowali organizatorzy, gdyńska publiczność mogła wysłuchać w niedzielę, 21 lipca. Tegoroczny festiwal otworzył występ zespołu 5/6, który walczy w finale konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. To jednak dopiero początek muzycznej podróży. Gwiazdami tej edycji są m.in.: Beth Hart, Angelique Kidjo, Madeleine Peyroux czy Krystyna Stańko z orkiestrą.
Ruszył Ladies’ Jazz Festival
Autor: fot. Dawid Linkowski / Zespół Prasowy UM Gdynia

15. edycję festiwalu rozpoczną, otwarte dla publiczności, koncerty finalistek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. To nagroda dla młodych utalentowanych zespołów kobiecych i artystek jazzowych. W niedzielę, 21 lipca gdyńska publiczność miała okazję posłuchać występu zespołu 5/6. Poza nim w finale konkursu znaleźli się też: Irka Zapolska, One Quintet oraz Ola Jas. Kolejne koncerty zaplanowano w poniedziałek i wtorek 22 i 23 lipca. Przesłuchania finalistek odbywają się w Konsulacie Kultury. Wstęp na ich występy jest wolny. Po wysłuchaniu wszystkich koncertów, jury, pod przewodnictwem Urszuli Dudziak, wybierze najlepsze wykonawczynie. Laureatka lub laureatki będą miały możliwość zaprezentowania się podczas kolejnej edycji festiwalu w swoim własnym recitalu.
 
Od 24 do 28 lipca na scenie Teatru Muzycznego miłośnicy kobiecego jazzu będą mogli podziwiać światowe i polskie gwiazdy tego gatunku. Wystąpią: Beth Hart, Madeleine Peyroux, Angelique Kidjo, Krystyna Stańko z orkiestrą oraz Nouvelle Vague.
 
To jednak nie wszystko. Wyjątkowe muzyczne i nie tylko spotkania z damami jazzu zaplanowano też w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdyni oraz w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Szczegółowy program festiwalu.


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama