Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:40
Reklama
Reklama
Reklama

Dziesiąta edycja trasy Męskie Granie zagra w Gdyni!

Mazolewski / Porter, projekt specjalny Tribute to Lombard, NOSOWSKA i MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA – to tylko część doskonałych artystów, którzy już 27 lipca pojawią się w Parku Kolibki podczas dziesiątej edycji trasy Męskie Granie sponsorowanej przez markę Żywiec. Publiczność usłyszy nie tylko najlepszą polską muzykę, ale będzie także miała okazję obcować ze sztuką w różnorodnej postaci – m.in. dzięki instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.
Dziesiąta edycja trasy Męskie Granie zagra w Gdyni!

Trasa Męskie Granie, która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie, stała się jednym z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Jeden z koncertów, ponownie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w Parku Kolibki w Gdyni. Na scenie zagra Bitamina, która zaprezentuje m.in. materiał z wydanej właśnie płyty „Kwiaty i korzenie”. Publiczność z pewnością porwie zespół LAO CHE, serwujący niezwykle eklektyczną muzykę, wymykającą się wszelkim etykietom. Na gdyńskiej scenie pojawią się także dwie bezkompromisowe postaci – duet Mazolewski / Porter. Artystom udało się połączyć klasykę z nowoczesnością, a rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem. Swoje solowe koncerty będzie miało w Gdyni aż dwóch członków MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY 2019: Krzysztof Zalewski i NOSOWSKA.

Nad morzem usłyszeć będzie można projekt specjalny, przygotowany specjalnie na gdyńską odsłonę trasy. Producent muzyczny, Kuba Karaś, znany m.in. z THE DUMPLINGS, wziął na warsztat klasyki oraz nieznane szerokiemu gronu utwory zespołu Lombard i nadał im elektronicznego sznytu. Karasiowi na scenie towarzyszyć będąOlek Orłowski na perkusji oraz Kamil Kryszak na gitarze, a utwory legendarnej grupy zaśpiewają utalentowani wokaliści młodego pokolenia: Kasia Lins, Marcelina, Mrozu i król.

Wielu wrażeń dostarczą także muzycy grający na scenie Ż, na której wystąpią artyści mniej znani szerszej publiczności. W Gdyni zagrają zespół Nietrzask–laureat konkursu Męskie Granie Young, kompozytor i tekściarz – Arek Kłusowski, rapersko-producencki duet Synyoraz eteryczne Tęskno.

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym koncertem będzie występ zespołuMĘSKIE GRANIE ORKIESTRA w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski. Na scenie towarzyszyć będzie im jeszcze pięciu muzyków: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk.Zespół wykona m.in. singiel promujący tegoroczną trasę – „Sobie i Wam”.

Podczas koncertu w Gdyni publiczność będzie mogła nie tylko posłuchać doskonałej polskiej muzyki, ale także obcować z różnorodnymi formami sztuki. Z okazji specjalnej edycji trasy kolektyw PanGenerator przygotował inspirowany muzyką projekt artystyczny. Dodatkowo, na potrzeby tegorocznej odsłony stworzona została wyjątkowa oprawa wizualna oraz muzeum Męskiego Grania.

Szczegóły dotyczące trasy na www.meskiegranie.pl. Wyłącznym sponsorem projektu Męskie Granie jest marka Żywiec.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama