czwartek, 29 września 2022 13:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zbliża się GrassRoots Festiwal

GMINA RYJEWO. Już w najbliższy weekend odbędzie się V GrassRoots Festiwal 2019. Do Rudnik (gm. Ryjewo) przyjadą zarówno niezależni artyści, jak i spragnieni wyjątkowego klimatu tej imprezy słuchacze. Chętni będą mogli znaleźć swoje miejsce w pięciu wyznaczonych strefach.
Zbliża się GrassRoots Festiwal

-Jesteśmy grupą przyjaciół na co dzień działającą w obszarze animacji kultury oraz ochrony środowiska, więc naszym marzeniem było połączenie tych dwóch elementów w formie wydarzenia łączącego ludzi o podobnych zainteresowaniach. U źródła naszych działań leży oddolna inicjatywa oraz chęć budowania świadomej społeczności. Poprzez kreatywne spędzanie czasu staramy się uczulać ludzi na problemy środowiska naturalnego i wspólnie szukać pozytywnych rozwiązań, a przy tym także świetnie się bawić przy muzyce niezwykłych wykonawców, którzy u nas występują – wyjaśniają organizatorzy GrassRoots Festiwal w Rudnikach.

Koncerty odbywać się będą wieczorami

Podczas trzydniowych działań funkcjonować będzie kilka stref. Strefa Edukacyjna funkcjonować będzie w ciągu dnia, w namiocie edukacyjnym lub w innych miejscach na terenie gospodarstwa, w których odbywać się będą wykłady, panele, spotkania z niezwykłymi ludźmi, warsztaty edukacyjne oraz ruchowe. Strefa Muzyczna GrassRoots to przede wszystkim wieczorne koncerty na żywo, które odbywać się będą na scenie w sercu gospodarstwa. W tym roku wystąpią m.in. ZGAGAFARI (folk – Darłowo), Dubrising (roots reggae – Wrocław), Quedin Kwintet (jazz/lounge – Kwidzyn), Wadada Etno (etno trance – Rzeszów), Yurodivi (neo folk – Wrocław), Marta Sap (electro/etno live didgeridoo).

Streaf DJ-ów i SoundSystemów

Scena GrassBass to uczta muzyczna serwowana przez DJ-ów i Sound Systemy z różnych zakątków kraju. Występujący zaprezentują różne oblicza muzyki niskich częstotliwości, od reggae, dub po dubstep, drum’n’bass i nie tylko. W tym roku strefę GrassBass po raz pierwszy nagłośni Bassment Sounds oraz Raa Step SoundSystem. Wystąpią: The 4'20' Sound (Australia/Francja – dancehall) 10 lat Moonshine Recordings SHOWCASE (Polska/Francja - dub/dubstep), N4me it sound (Łódz - reggae/ dancehall), Pandadread Sound System + MC Polish Man (Trójmiast/Elbląg - roots/dub), Bassment Sounds (Kwidzyn - reggae/dub), Null'ah Sound (Szczecin - reggae/jungle), Snake (Gdańsk - dubstep/drum'n'bass), Dns dubstep (Bydgoszcz), Piko (Bydgoszcz - jungle/drum'n'bass), Easy Nuh Sound (Szczecin - reggae/ dub), Trichom I Hanka Łubieńska (Trójmiasto - dub/dubstep), Godzilla Soundsystem (Eindhoven – dub, w&z), (Gdańsk – dubstep).

Przyjedź środkiem przyjaznym środowisku

Scena Chillout to natomiast namiot kolektywu zrzeszonego wokół cyklicznych imprez z niezależną muzyką elektroniczną Electric Nights. Oprócz muzycznej wędrówki po świecie elektroniki (od ambientu po techno) na miejscu można będzie posilić się pysznym, świeżym jedzeniem. Będzie również Strefa Rodzinna, która adresowana jest do rodzin z małymi dziećmi. Strefa funkcjonować będzie na polu namiotowym umiejscowionym w sadzie oraz w strefie aktywności dla dzieci prowadzonej przez Punkt Przedszkolny „Akuku”. Ostatnia strefa to Strafa Gastro czyli stoiska jedzeniem i napojami.

-Zapraszamy do przyjazdu na festiwal transportem przyjaznym środowisku: rowerem, pieszo, kajakiem lub pociągiem (stacja Ryjewo 5 km od gospodarstwa) – zachęcają organizatorzy.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama