Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:18
Reklama
Reklama
Reklama

Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

GDAŃSK 17 stycznie 2019 r. minęła 15. rocznica śmierci Czesława Niemena. Koncert jest przypomnieniem twórczości tego największego polskiego wokalisty. Zaprezentuje ją Andrzej Szpak który wykona tak znane i lubiane piosenki jak Pod Papugami, Sen o Warszawie, Płonąca stodoła, Bradziaga, Jednego serca czy Bema Pamięci Żałobny Rapsod do tekstu Cypriana Kamila Norwida. W roku 2017 Andrzej Szpak został wybrany przez Kapitułę Konkursu i Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario w Gdańsku najlepszym odtwórcą piosenek Czesława Niemena.
Farida i Andrzej Szpak w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Farida to włoska piosenkarka którą Czesław Niemen usłyszał na festiwalu Cantagiro gdzie śpiewała piosenkę Pensami stasera. Zaprosił ja do Polski gdzie wystąpiła na festiwalu w Sopocie otrzymując Nagrodę Dziennikarzy. Następnie obydwoje jeździli po Polsce z koncertami p/n Czesław Niemen przestawia Faridę. W Gdańsku zaśpiewa swoje największe przeboje, takie jak Pensami Stasera, Io Per Lui czy Vedrai, Vedrai. Nie zabraknie też IoSenza Lei, czyli włoskiej wersji piosenki Dziwny jest ten świat.W koncercie wystąpi także wnuczka Czesława Niemena Julia Balczunas prezentując repertuar Niemena na skrzypcach. Gościem specjalnym będzie córka Artysty, Maria Gutowska. Koncert odbędzie się w dniu 9 listopada2019 r. o godz. 18 w klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa,ul. Siedlicka 4, 80-222 Gdańsk-Wrzeszcz. Cena biletu 60 zł. Bilety zakupić można poprzez empikbilety.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama