czwartek, 29 września 2022 12:35
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Przegrys II" oraz "ProjektujeMY" - wystawy studentów ASP w Wielkiej Zbrojowni

"Przegrys II" oraz "ProjektujeMY" - wystawy studentów ASP w Wielkiej Zbrojowni

"ProjektujeMY" wrażliwie, ekologicznie, świadomie. Wystawa studentów AiW

wernisaż: 8.11.2019, godz. 17:00
wystawa czynna: 9-24.11.2019, w godz. 12.00-18.00
miejsce: Zbrojowna Sztuki

Wystawa prac studentów trzech kierunków projektowych reprezentowanych w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku jest zderzeniem różnych postaw twórczych reprezentowanych przez nauczycieli i studentów. Wszyscy staramy się patrzeć w przyszłość obserwując globalny rozwój technologiczny i kulturowy. Naturalną cechą ludzi młodych jest mierzenie się z rzeczywistością, która jest w zasięgu poznania jak nigdy wcześniej. Prace projektowe powstające w Uczelni są nie tylko świadectwem uczestniczenia w światowego wyścigu. Naturalną cechą projektowania w Akademii Sztuk Pięknych jest refleksja wynikająca z krytycznego spojrzenia na rzeczywistość oraz oparcie w solidnej tradycji artystycznej. Projektuje my wrażliwie, ekologicznie, świadomie. Studenci i absolwenci są przygotowywani do pracy w nieustannie zmieniającym się świecie.

Prodziekan ds. Kierunku Architektura Wnętrz,
prof. ASP dr hab. Maciej Świtała

Przegrys II. Wernisaż wystawy

wernisaż: 7.11.2019 godz. 18.00
wystawa czynna: 8.11 – 20.11.2019, w godz. 10.00-18.00
miejsce: Aula ASP, Wielka Zbrojownia, Targ Węglowy 6

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy pokonkursowej drugiej edycji konkursu – przeglądu rysunku studenckiego PRZEGRYS (2).

Podobnie jak w poprzednim roku, konkurs i wystawa mają stanowić próbę konfrontacji artystycznych postaw młodych twórców w dziedzinie rysunku, zbadać tendencje różnych pracowni rysunku i kierunków studiów. Podejmujemy tym samym próbę określenia kierunku, w którym może zmierzać ta dyscyplina, odnalezienia wspólnych tendencji młodego pokolenia twórców oraz cech wyróżniających autorów reprezentujących wydziały i pracownie.

Otwarta formuła konkursu daje możliwość porównania i analizy prac, jak i przypomnienia o wadze tej dyscypliny, leżącej u podstaw zarówno sztuk pięknych jak i sztuk projektowych.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama