Środa, 10 sierpnia 2022 03:29
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Wyjątkowy koncert w Filharmonii Bałtyckiej

Piątek 13 grudnia będzie z pewnością bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich melomanów, którzy wybiorą się wtedy na koncert do Filharmonii nad Motławą.
Wyjątkowy koncert  w Filharmonii Bałtyckiej

W pierwszej części koncertu 4 muzyków grających na rogach, Gabriel Czopka, Michał Szczerba, Łukasz Łacny, Piotr Kowalski wystąpi w utworze Kerry’ego Turnera – Introduction and main event na cztery rogi i orkiestrę. K. Turner, sam waltornista, jest kompozytorem stroniącym od awangardowych eksperymentów. Jego kompozycja wykorzystuje różne efekty brzmienia instrumentów dętych blaszanych. W środkowej części utworu 2 rogi są ustawione po bokach estrady co stwarza ciekawe przestrzenne możliwości ukazania dialogu między parami instrumentów.

W drugiej części wydarzenia wysłuchamy słynnej III Symfonii Es-dur Eroiki L. van Beethovena. III Symfonia miała przełomowe znaczenie dla rozwoju symfoniki w XIX wieku. Wyróżniała się zarówno rozmiarami (trwa ona około dwa razy dłużej niż typowe klasyczne symfonie Haydna lub Mozarta) jak i poważnym charakterem. Nie każdy wie, że kompozycja ta powstawała nietypowo – bo od końca. Beethoven najpierw stworzył temat fraz finałowych, który pochodzi z wcześniej napisanej muzyki baletowej – Twory Prometeusza. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 15-55 zł.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama