Środa, 10 sierpnia 2022 04:41
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Agnieszka Olędzka PEJZAŻE SOPOCKIE. Jubileuszowa wystawa malarstwa

W lipcu, w dworkowej Galerii Sztuki, odbędzie się jubileuszowa wystawa malarstwa Agnieszki Olędzkiej.
  • Źródło: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
Agnieszka Olędzka PEJZAŻE SOPOCKIE. Jubileuszowa wystawa malarstwa

Zaprezentowany zostanie cykl obrazów, których inspiracją jest – jak mówi sama autorka – „świat pejzaży, które otaczają mnie w Sopocie. Światło to najznakomitszy reżyser spektakli, które bezustannie rozgrywają się wokół nas. Migotanie liści w świetle słońca, iskrzące się odbicia w morskich falach, szalona gra cieni. Pozostaje mi ujarzmienie tych obrazów. Odnalezienie abstrakcyjnych form, które nie starają się odzwierciedlać natury, zamieniają się we wzory, figury geometryczne czy zakrzywione linie.

Proces twórczy jest dla mnie jak pasjonująca zagadka do rozwiązania. Na płótnach moich obrazów rozgrywa się walka kolorów o pierwszeństwo, form o nabranie kształtów. Ostatecznie wszystkie puzzle znajdują swoje miejsce.”

 

Wernisaż odbędzie się w środę 8 lipca o godzinie 18.00. Wystawę pt. PEJZAŻE SOPOCKIE będzie można oglądać codziennie w godzinach 12.00-18.00 do 5 sierpnia 2020 r.Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama