Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:06
Reklama
Reklama
Reklama

Niezwykle murale na chodniku. Zobaczysz je w drodze do Opery Leśnej w Sopocie

Na drodze, która prowadzi do Opery Leśnej, pojawiły się murale prezentujące postaci związane z tym miejscem. To polscy artyści, którzy dzięki swojej twórczości, obecności i występom budowali historię sopockiego leśnego amfiteatru. Po muralach Stars'N'Roll w czwartek, 23 lipca o godz. 19.00 będzie oprowadzał dziennikarz muzyczny Artur Orzech.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Niezwykle murale na chodniku. Zobaczysz je w drodze do Opery Leśnej w Sopocie

Będzie to oficjalne odsłonięcie muzycznych murali w Sopocie.

Osiecka, Komeda, Wodecki i inni

Spotkanie rozpocznie się na początku drogi w kierunku Opery Leśnej. Przewodnikiem w czasie spaceru w górę, w stronę leśnego amfiteatru, będzie Artur Orzech, dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny. Wędrówka szlakiem murali Stars'N'Roll zakończy się o godzinie 20.00, na terenie Opery Leśnej, w nowej przestrzeni kulturalnej Lasy. Tam będzie można posłuchać i potańczyć w rytmie przebojów sopockich festiwali, które zagra DJ Romero. Będzie też okazja do wspomnień legendarnych występów i artystów, którzy rozsławili sopocką Operę Leśną.

Murale Stars'N'Roll to 20 czarno-białych, poziomych prac przedstawiających postacie znanych polskich artystów. Autorką malowideł jest Julia Tymańska, malarka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Realizacje wspierał Sebastian Choromański, artysta wizualny i absolwent ASP w Gdańsku. Artystka w porozumieniu z Bałtycką Agencją Artystyczną BART dokonała wyboru uwiecznionych na muralach postaci. Idąc do Opery Leśnej, można zobaczyć: Irenę Dziedzic i Lucjana Kydryńskiego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszkę Osiecką, Jeremiego Przyborę, Korę Jackowską, Stana Borysa, Annę Jantar, Jerzego Gruzę, Annę German, Krzysztofa Komedę, Irenę Santor, Czesława Niemena, Irenę Jarocką, Grzegorza Ciechowskiego, Ewę Demarczyk, Władysława Szpilmana, Franciszka Walickiego, Marylę Rodowicz, Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Klenczona i Seweryna Krajewskiego. Inspiracją artystyczna przy projektowaniu cyklu murali były między innymi zdjęcia wykonane przez fotografów agencji Kosycarz Foto Press, od lat związanej z Operą Leśną.

Oprowadzanie po muralach Stars'N'Roll

  • 23 lipca, czwartek, godz. 19.00
  • droga w kierunku Opery Leśnej w Sopocie
  • ul. Moniuszki
  • Sopot
  • wstęp wolny

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama