Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:09
Reklama
Reklama
Reklama

Muzyczna klasyka w Sopocie. Czeski wieczór, polscy kompozytorzy i wielka gala operowa w środku lata

Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic odbędzie się po raz dziesiąty w dniach 26 lipca – 1 sierpnia. Czeski koncert inauguracyjny, w którym wystąpi m.in. Helena Vondráčková, poprowadzi Mariusz Szczygieł. W kolejnych dniach będzie można usłyszeć także kompozycje Henryka Góreckiego i Fryderyka Chopina.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Muzyczna klasyka w Sopocie. Czeski wieczór, polscy kompozytorzy i wielka gala operowa w środku lata

Artystów i widownię będzie gościć Opera Leśna w Sopocie.

 

Wakacje z muzyką klasyczną

Dziesiąta edycja NDI Sopot Classic to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Festiwal rozpocznie w niedzielę, 26 lipca Wieczór Czeski. W czasie pierwszej części koncertu zabrzmią klasyczne utwory Antona Dworzaka i Bedricha Smetany. Solistami będą czołowi polscy śpiewacy: Izabela Matuła (sopran) i Piotr Buszewski (tenor), którzy wykonają fragmenty z czeskich oper, a także wiolonczelista Maciej Kułakowski. Gwiazdą drugiej części będzie wielka dama czeskiej piosenki, czyli Helena Vondráčková, która zaprezentuje sopockiej publiczności swoje najsłynniejsze utwory.

W środę, 29 lipca w Operze Leśnej zabrzmi muzyka polskich kompozytorów. W programie koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego. W drugiej części sopocką orkiestrę poprowadzi Ingolf Wunder. Będzie można usłyszeć III Symfonię op. 36 „Symfonia pieśni żałosnych" Henryka Mikołaja Góreckiego.

Festiwal w Sopocie zakończy gala operowa w sobotę, 1 sierpnia. Na scenie wystąpi pochodzący z Meksyku Rolando Villazón, który uznawany jest za jednego z największych tenorów. Artyście towarzyszyć będzie sopranistka Pumeza Matshikiza, wschodząca gwiazda światowej opery z RPA. Koncert zagra sopocka orkiestra pod batutą Wojciecha Rajskiego. W programie m.in. utwory Pucciniego, Verdiego, Gershwina oraz Bernsteina.

10. NDI Sopot Classic

  • 26 lipca, niedziela, godz. 20.00 – Wieczór Czeski
  • 29 lipca, środa, godz. 20.00 – Koncert Muzyki Polskiej
  • 1 sierpnia, sobota, godz. 20.00 – Gala Operowa Rolando Villazón
  • Opera Leśna w Sopocie,
  • ul. Moniuszki 12, Sopot
  • bilety: 15-100 zł (dostępne online na stronie festiwalu NDI Sopot Classic)

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama