Niedziela, 3 lipca 2022 23:38
Reklama
Reklama

Prawo jazdy zdasz w Chojnicach. Działa już nowy oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Prawie 2 mln zł kosztowała budowa nowego oddziału Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chojnicach. Dzięki temu mieszkańcy powiatu chojnickiego i sąsiednich nie będą musieli zdawać egzaminów w Bydgoszczy i Pile.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Prawo jazdy zdasz w Chojnicach. Działa już nowy oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Chojnicki oddział PORD znajduje się przy ulicy Gdańskiej 110e.

 

Była giełda, będzie PORD

Oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chojnicach powstał na terenie byłej giełdy samochodowej. – Inwestycja kosztowała prawie 2 mln zł. Powstał budynek administracyjny oraz w pełni wyposażony plac egzaminacyjny – opisuje Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Łącznie w województwie pomorskim egzaminy na prawo jazdy przeprowadzane są w czterech ośrodkach, tj. w: Gdańsku, Gdyni, Słupsku oraz Chojnicach.

 

Chojnicka filia

Starania o utworzenie w Chojnicach oddziału Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego trwały kilka lat. – Do tej pory kursanci chcąc zdobyć prawo jazdy musieli jeździć do Bydgoszczy czy Piły. Teraz wszystko jest już gotowe, aby wiedzę i umiejętności kandydatów weryfikować na miejscu, w Chojnicach – mówi Roman Nowak. – Zdobycie uprawnień będzie teraz dużo prostsze – dodaje. Pierwsze egzaminy odbędą się już za kilka dni. Chojnicki oddział PORD dysponuje ośmioma stanowiskami do przeprowadzania egzaminów teoretycznych. – Na razie przeprowadzać będziemy egzaminy na kategorię B. Ale już wiosną rozpoczniemy egzaminy na kategorię motocyklową A – wyjaśnia dyrektor Nowak. Egzaminy będą przeprowadzane od poniedziałku do piątku. Z uwagi na ograniczenia techniczne testy na kategorie ciężarowe i autobusowe będą przeprowadzane w większych ośrodkach.

 

 


Oceń

Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama