Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:01
Reklama
Reklama
Reklama

Rola i funkcja Banków Ludowych na Powiślu dla społeczności polskiej. Wykład o Bankach na Zamku w Sztumie

Starostwo Powiatowe w Sztumie wspólnie z Muzeum Zamek w Sztumie zapraszają na wykład Arkadiusza Dzikowskiego: „Banki Ludowe na Powiślu jako miejsce integracji środowisk polskich”. To kolejna odsłona wydarzeń kulturalnych związanych z Rokiem Plebiscytu na Powiślu.
Rola i funkcja Banków Ludowych na Powiślu dla społeczności polskiej. Wykład o Bankach na Zamku w Sztumie
Autor: Muzeum Zamek w Sztumie

Wykład będzie miał miejsce 15 października 2020 r., o godz. 17.00 na zamku. Będzie rzadką okazją do zdobycia wiedzy nt. tego rodzaju organizacji na Powiślu, których rola w integracji powiślańskich Polaków w okresie zaborów, Plebiscytu i w dwudziestoleciu międzywojennym – jest nie do przecenienia. Banki Ludowe na Pomorzu wspierały poddawane germanizacji lokalne społeczności polskie.

Zgłoszenia udziału w wykładzie należy dokonywać pod nr tel. 727 633 533. UWAGA: liczba uczestników jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wykład jest częścią programu edukacyjnego wystawy „O niepodległą Polskę. Plebiscyt na Powiślu 1920 r.” sfinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama