Piątek, 12 sierpnia 2022 07:07
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Planujesz wydatki na samochód z wyprzedzeniem? I dobrze! Cztery porady, z których warto skorzystać

Kupno samochodu wiąże się bezsprzecznie ze sporym wydatkiem. Codzienne życie jest jednak dosyć ciężkie bez auta, szczególnie jeśli musimy dojeżdżać do pracy czy wozimy dzieci na wiele zajęć pozalekcyjnych. Warto wobec tego potraktować ten zakup jako inwestycję w swój komfort. Nie oznacza to, że nie można spróbować zaoszczędzić trochę pieniędzy. Jak zrobić?
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Planujesz wydatki na samochód z wyprzedzeniem? I dobrze! Cztery porady, z których warto skorzystać

Skorzystaj z rankingu OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich. Jego brak może spowodować nałożenie kary przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, niezależnie od tego, czy auto porusza się po drodze, czy też stoi nieużywane w garażu. Stanowi jednak spore obciążenie finansowe, warto wobec tego poświęcić trochę czasu na wybór najkorzystniejszego - można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Przed zakupem polisy najlepiej zapoznać się z cenami w rankingu OC. Jak czytamy w artykule opublikowanym w serwisie marketingibiznes.pl, dzięki rankingom znajdziemy firmę, która zaproponuje nam preferencyjne warunki. Bo chociaż zakres ubezpieczenia w różnych TU jest taki sam, to cena polisy już nie. W rankingu zebrane są różne oferty, nie musimy sprawdzać każdej oddzielnie i samemu je porównywać. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

Pamiętaj o naprawach

Czasem zdarza się, iż pojawia się niezwykła okazja - konkretny model auta jest dostępny w bardzo korzystnej cenie. Warto jednak upewnić się przed zakupem, że istnieje możliwość łatwego i taniego nabycia części, które są do niego przeznaczone. Nie można się przecież łudzić, iż nigdy nie będzie wymagać napraw. Warto od razu przeznaczyć na nie konkretną gotówkę, a następnie odłożyć ustaloną kwotę na osobne konto. Sprawi to, że będziemy mieli możliwość usunięcia niespodziewanej awarii od razu, niezależnie od tego, czy jest się akurat przed wypłatą, czy dopiero co się ją otrzymało. Jaka kwota będzie odpowiednia? Z pewnością warto o to zapytać osoby, jakie posiadają ten konkretny model samochodu, a jeżeli nie ma się takich w gronie znajomych, można je odnaleźć za pośrednictwem internetu.

Przemyśl instalację LPG w samochodzie

Ciężko zaprzeczyć, że stanowi to niesamowicie korzystne rozwiązanie. Benzyna jest bowiem dużo droższa niż gaz. Trzeba się oczywiście przygotować na spory wydatek związany z zakupem i montażem, aczkolwiek bardzo szybko się on zwróci. Obecność instalacji LPG podnosi niestety koszty ubezpieczenia OC i AC, aczkolwiek nie są to aż tak wysokie kwoty, aby się tym przesadnie martwić.

Uwzględnij środki czystości

Na pewno nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że w samochodzie trzeba regularnie sprzątać. Wymaga to oczywiście użycia odpowiednich preparatów, specjalnie do tego przeznaczonych. W innym wypadku można, chociażby uszkodzić tapicerkę, co znacznie obniży walory estetyczne auta i może utrudnić jego ewentualną sprzedaż. Dobrej jakości środki wymagają przeznaczenia na nie pewnej kwoty, warto ją wobec tego wcześniej uwzględnić w kosztach eksploatacji samochodu. Ich zużycie zależy przede wszystkim od intensywności użytkowania auta, a także od tego, do czego konkretnie jest ono wykorzystywane.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama